Елитният Уест Бромич Албион беше елиминиран от тима от Чемпионшип Брентфорд от турнира за Купата на лигата на Англия. Именно между тези два отбора беше битката през миналия сезон за промоция. В последния кръг Брентфорд се издъни сериозно и Уест Бромич влезе директно във Висшата лига.

Днес Брентфорд взе частичен реванш, след като спечелвайки след изпълнение на дузпи се класира за осминафинал. Редовното време завърши 2:2.

Уелският национал Хал Робсън-Кану откри за домакините от Уест Бромич от дузпа в 56-ата минута. Емилиано Маркондес изравни в 58-ата минута, но Робсън-Кану отново изведе Уест Бромич от дузпа след още 8 минути.

Маркус Форс донесе второ изравняване в 73-ата минута. В мачовете за този турнир няма продължение и при дузпите гостите от Лондон се наложиха с 5:4. Грейди Диангана пропусна петата дузпа за Уест Бромич.

Следващата седмица Брентфорд ще бъде домакин на на победителя от сблъсъка между елитните Фулъм и Шефилд Юнайтед.

Тимът от четвъртото ниво Нюпорт Каунти отстрани изпадналия от Висшата лига Уотфорд. Тимът от Уелс спечели с 3:1 след голове на Тристан Ейбрахамс и Джос Лабадие през първото полувреме. Адалберто Пенаранда намали за "стършелите" в 54-ата минута, но 11 минути по-късно Педрейг Амънд оформи крайния резултат.

Нюпорт Каунти отново ще играе у дома или срещу Моркъмб, или срещу Нюкясъл Юнайтед.

Отборът на Уест Хям не се притесни от положителните PCR тестове на мениджъра Дейвид Мойс и двама от футболистите и разгроми Хъл Сити с 5:1.

Уест Хям гостува на осминафиналите на Евертън или на домакина в утрешния мач Флийтууд.

Тотнъм на осминафинал за Карабао Къп без игра?