Отборът на Манчестър Сити се завърна към ангажиментите си в английската Висша лига с ценен успех при визитата си на Евертън с 3:1. По този начин "гражданите" сложиха край на временно свое неубедително представяне, което леко ги отдалечи от върха. Но и тази вечер хората на Гуардиола трябваше да се постараят доста. На почивката те губеха с 0:1 след попадение на Харисън още с първата читава атака на "карамелите".

След паузата обаче Сити бе коренно променен и стигна до обрата след голове на Фоудън, Алварес-дузпа и Бернардо Силва.

Челси - Кристъл Палас 2:1 в мач от Висшата лига

Челси се измъчи, но постигна една от малкото си победи през сезона

Мадуеке реши градското дерби с Кристъл Палас

Манчестърци се изкачиха до четвъртото място във временното класиране с актив от 37 точки, като и тази вечер "небесносините" трябваше да се оправят без звездите си Ерлинг Халанд и Кевин Де Бройне. Евертън пък сложи край на поредицата си от победи, но въпреки това остава точно над чертата с 16 точки.

В дебютните петнадесетина минути Сити започна доста агресивно и създаде достатъчно на брой интересни положения пред вратата на Джордан Пикфорд. Още в четвъртата минута на английския национал се наложи да прави спасяване след удар на Хулиан Алварес.

Снимка 647442

В 15-ата стражът беше на изключителна висота и при изстрел на Матеуш Нунеш. Шанс за добавка тогава се откри пред Алварес, но след рикошет в тялото на "син" футболист топката излезе в корнер.

И докато Сити се опитваше, Евертън препарира своя опонент още с първата си атака. Макнийл се възползва от неочаквана грешка на Родри, която в 29-ата минута му позволи да комбинира с Джак Харисън, а той от непосредствена близост наказа Едерсон за 1:0.

До почивката гостите имаха претенции за дузпа, която не бе уважена от главния съдия, а пък стражът на Сити трябваше да действия решително, за да не позволи на Харисън да вкара втория си гол в мача.

Снимка 647441

Манчестър Сити беше тотално преобразен отбор след паузата от 15 минути. Пеп Гуардиола явно се бе скарал сериозно на своите момчета, които вдигнаха оборотите и бързо възстановиха паритета с гол на Фил Фоудън. Халфът пробва шут от далечна дистанция, който хвана неподготвен колегата му в английския национален отбор Джордан Пикфорд за 1:1.

Тоталният обрат на "Гудисън Парк" беше факт в 64-ата минута. След меле при корнер, топката стигна до Нейтън Аке, но ударът му попадна във високо вдигнатата ръка на Онана. Това значеше само едно - дузпа в полза на шампионите. С отговорната задача се нагърби Хулиан Алварес, който преодоля вратаря на "карамелите" за 1:2.

През следващите мигове двубоят видимо се изнерви и доста футболисти от двата състава си изкараха картони.

Снимка 647439

В 86-ата минута шампионите стигнаха и до третото си попадение тази вечер, което сложи точка на спора. Макар в толкова късен етап от мача, възпитаниците на Пеп Гуардиола осъществиха дълбока преса, която принуди Пикфорд да сгреши. "Подаването" му стигна до Бернардо Силва, който с много техничен изстрел оформи крайното 1:3.

Сити можеше и да направи преднината си още по-красноречива, но прекрасен удар на Фоудън намери гредата.

Брентфорд - Уулвърхемптън 1:4 в мач от Висшата лига