Кристъл Палас вкара три бързи гола през първото полувреме, но след това се наложи да удържа щурма на Уест Хям и да се поздрави с успех с 4:3 в среща от 34-ия кръг на Висшата лига. С този успех Палас събира 40 точки и се изкачи на 11-о място в класирането. Уест Хям търпи второ поредно поражение и остава 15-и с 34, на 5 точки над първия в зоната на изпадащите Лестър.

Мачът предложи много емоции като гостите откриха резултата още в 9-ата минута чрез Томаш Соучек. Соучек беше на правилното място в наказателното поле на Палас след центриране от ъглов удар. Последва разбъркване, а той беше най-съобразителен и прати топката зад вратаря Сам Джонстън. Но Кристъл Палас отвърна с три попадения в рамките на 15 минути и обърна развоя до 3:1. Джордан Айю, Уилфред Заха и Джефри Шлуп вкараха за тима, воден от треньора-ветеран Рой Ходжсън. Айю получи топката в наказателното поле и с мощен изстрел прати топката долу до дясната греда за 1:1. Соучек, който откри резултата за гостите, се превърна във виновник за третото попадение, позволявайки на Шлуп да му отнеме топката и да я прати във вратата.

Михаил Антонио намали на 2:3 в 35-ата минута след пробив и подаване на Tомаш Соучек. Найеф Агер задържа играч на домакините с ръка, за да се стигне до дузпа. Съдията отиде да я гледа на монитора за ВАР и това отне три минути поне, но в крайна сметка беше потвърдена и след това реализирана. Еберечи Езе вкара в 66-ата минута, преодолявайки вратаря Лукаш Фабиански, а Агер оформи крайния резултат в 72-ата. Любопитното е, че Соучек центрира на виновния за дузпата, който този път се разписа за 3:4.

Срещата се забави с 15 минути заради технически проблеми с броячите на входовете на стадиона, а сериозна част от публиката не успя да влезе.