Отборът на Брайтън победи Евертън с 3:2 като гост в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Алексис Макалистър откри резултата още в 3-ата минута, а Дан Бърн удвои в 21-ата след изпълнение на корнер. Само минута по-късно завръщащия се след 127 дни в лазарета Доминик Калвърт-Люин пропусна дузпа за "карамелите".

Второто полувреме започна добре за домакините и в 53-а минута те намалиха изоставането си чрез Антъни Гордън. В 71-а минута обаче Макалистър отбеляза второто си попадение в мача и отново върна аванса от два гола за своите.

Пет минути по-късно пък Антъни Гордън отбеляза второто си попадение в мача за 2:3, но силите на "карамелите" не стигнаха за нищо повече и така стартираха годината със загуба на свой терен.

С успеха Брайтън се изкачи до 8-мо място в класирането със 27 точки, а Евертън заема 15-а позиция със своите 19 т.

Челси - Ливърпул: 2:2 (Развой на срещата по минути)