Брайтън постигна осмия си успех във Висшата лига през сезона. Отборът намери перфектния момент да запише чиста победа срещу гостите си от Лийдс.

"Чайките" се наложиха с 2:0, с попадения на Паскал Грос и Даниел Уелбек.

Победата означава много за Брайтън, тъй като съставът все още остава в битката за оставане в елита на Англия.

Жозе Моуриньо: Надявам се не само на подходящ клуб, но и с правилния манталитет

"Ще чакам да се върна във футбола"

В класирането съставът разполага с актив от 37 точки - 10 повече от Фулъм, който е и първият от застрашените с изпадане отбори.

"Котиджърс" обаче все още не са изиграли срещата си от кръга - на гости на Челси.

Така може да се окаже, че още в следващия кръг, при загуба на Фулъм днес, изпадащите от Висшата лига ще са ясни, а Брайтън - официално спасен.

Матео Ковачич отпада за следващата среща на Челси

Ковачич отпада за следващата среща на Челси

През този сезон той има 39 мача за Челси във всички турнири

Паскал Грос откри резултата в днешната битка на отбора след 14 минути игра, вкарвайки дузпа. Малко след това отново той можеше да покачи на 2:0, но нямаше късмета да го стори.

Крайният резултат оформи Дани Уелбек, който бе точен в 79-ата минута на сблъсъка, слагайки окончателно точка на спора.

Лийдс е позициониран в средата на класирането и няма реална опасност за отбора.