Кристъл Палас загуби домакинството си на Манчестър Сити в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на стадион "Селхърст Парк" може да се окаже съдбовен за гостите. Ако Ливърпул победи Манчестър Юнайтед в неделното дерби на Острова, то "гражданите" ще са новите шампиони на Англия.

Днес те надделяха над опонентите си с 2:0, с попадения на Серхио Агуеро и Феран Торес. Двамата се разписаха през втората част от двубоя, само в рамките на 100-ина секунди игрово време.

Снимка 529357

Източник: Twitter

Домакините играха за престиж, тъй като са 13-и в класирането с 34 точки, докато момчетата на Хосеп Гуардиола са убедителни лидери с вече 80 пункта от 34 мача. В сряда те обърнаха ПСЖ до 2:1 в първия полуфинал от Шампионската лига, а във вторник ще приемат френския хегемон на "Етихад" за реванша.

Манчестър Сити победи ПСЖ с 2:1

Манчестър Сити поглежда към финала след обрат срещу ПСЖ

Де Бройне поведе "гражданите" към победата

"Орлите" успяха да победят Сити само веднъж в последните 11 сблъсъка, отстъпвайки в 8 от случаите.

Днес те допуснаха две попадения за две минути - между 57-ата и 59-ата.

Първо точен беше Серхио Агуеро, който намери по отличен начин топката от "ждроб" и я запрати с всичка сила в мрежата на съперника.

Снимка 529354

Само няколко секунди след това Феран Торес бе изведен срещу вратата и без да се замисля дълго, простреля Гуаита за 2:0, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на вратата му.

Последваха 3 невероятни пропуска на Рахийм Стърлинг, който веднъж стреля и в рамката зад вратаря на Палас, но така и не успя да запише името си сред голмайсторите днес.

Снимка 529355

През първата част пък бе отменен гол на Жезус. Той бе зад последния бранител на домакините и реферите отчетоха това, потвърждавайки го впоследствие и с преглед на ситуацията чрез системата за видеоповторение.

Снимка 529356

Така грешка на Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул и загуба на "червените дяволи", би направила градския съперник Сити шампион на Англия още в този кръг от шампионата.