Брайтън и Шефилд Юнайтед завършиха 1:1 в двубой от кръг №14 на английската Висша лига. Последният в класирането Шефилд постигна втора точка от началото на сезона, но трябва да съжалява много за изпуснатата победа.

Макар и с 10 човека, гостите водеха до 87-ата минута, когато Дани Уелбек изравни и ги лиши от 3 точки. Срещата е една от малкото, които се игра с публика по трибуните през тази седмица. 2 хиляди щастливци успяха да гледат на живо срещата,

Шефилд игра добре срещу Манчестър Юнайтед и за малко не взе точка в четвъртък. В 41-ата минута Джон Лундстрам получи червен картон за грубо нарушение срещу Жоел Велтман.

Гостите останаха с 10 човека, но продължиха да търсят гола и го намериха.

В 63-ата минута Джейдън Богъл стреля диагонално и след рикошет топката влезе във вратата за 0:1. Енда Стивънс успя да слезе до аутлинията след бърза контра и върна топката към Богъл.

Гостите се окопаха здраво и като не си спестявайки фауловете удържаха на натиска на Брайтън.

Снимка 510574

В 86-ата минута Бен Осборн натисна здраво отзад Леандро Тросар и от голямата си амбиция го фаулира и жълт картон. Тросар центрира при изпълнението на прекия свободен удар, Крис Баша опита да изчисти, но топката падна на гърдите на Дани Уелбек. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед показа техниката си, свали кълбото и разстреля Рамсдейл отблизо.

В 94-ата минута обратът за малко не стана пълен. Алиреза Джаханбаш уцели горната греда с глава от един метър. След това Башам успя да избие преди добавката.

Така Брайтън остана на 16-о място с 12 точки, изпускайки възможността да изпревари Арсенал, който е с 2 точки повече.

Ситуацията за Шефилд Юнайтед продължава да е безнадеждна. 2 точки от 14 мача и голова разлика 8:25.

Тотнъм - Лестър 0:2 (Развой на срещата по минути)