Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Тотнъм загуби с 0:2 от Лестър във Висшата лига

"Лисиците" със заслужен успех 2:0 в Лондон

88′

Джейми Варди получи болки в десния крак и Брендън Роджърс го заменя с цел превенция.

85′

ТИЛЕМАНС! Лестър трябваше да отбележи трети гол пет минути преди края. Ерик Дайър сътвори груба грешка и Джейми Варди веднага намери навлизащия в наказателното поле Тилеманс. Белгиецът имаше цялото време на света, за да нагласи своя мерник, но прати топката разочароващо над горната греда.

84′

Втора смяна за Лестър. В игра влиза белгиецът Денис Прат. Напуска Барнс.

83′
Снимка 510588

Източник: EPA/БГНЕС

81′

Лестър демонстрира тоталното си надмощие с три поредни удара, в рамките на 40 секунди. Първите два от тях срещнаха телата на вражески бранители, а третият, дело на Варди, все пак бе уловен с лекота от Лорис.

75′
Снимка 510577

72′

Уилфред Ндиди получава жълт картон.

70′

СОН! Кореецът Сон можеше да върне Тотнъм в мача с настъпването на 70-ата минута. Центрирана от корнер топка бе продължена към далечната греда, където нападателят, падайки успя да отправи изстрел. Капитанът на Лестър - Каспер Шмайхел обаче имаше възможността да реагира и сътвори една от намесите на сезона до този момент!

66′
Снимка 510578

64′

Последна смяна за домакините. Хари Уинкс е последната надежда за промяна на Специалния.

60′

Амартей влиза в игра за Лестър. Терена напуска Тим Кастан.

59′

АВТОГОЛ НА АЛДЕРВЕЙРЕЛД!! 0:2! ЗА ЛЕСТЪР! Макар и с малко късмет, Лестър направи сериозна крачка към спечелването на мача в 59-ата минута. Марк Олбрайтън напредна по десния фланг, а центрирането му намери на далечната греда Варди. Звездата на гостите стреля с глава и за негово щастие топката срещна тялото на Алдервейрелд, а след това премина безцеремонно и зад голлинията на лондончани.

48′

Неприятна новина сполетя лагера на "шпорите", когато в 48-ата минута стана ясно, че Джовани Ло Селсо е получил травма и трябва да бъде заменен. Така се стигна до включването в игра на Лукас Моура.

47′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ЛЕСТЪР! Второто полувреме започна с нов чудесен гол за "сините". Дълго подаване матира тромавия Ерик Дайър, а Джеймс Мадисън се нуждаеше само от едно майсторско докосване, за да остане сам срещу Лорис и преодолее за 0:2. За ужас на "лисиците" обаче, ВАР влезе в действие и той доказа много "тънка" засада, което лиши момчетата на Брендън Роджърс от удвояването на резултата.

Снимка 510580

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме!

46′

На полувремето Жозе Моуриньо предприе смяна и вместо Ндомбеле реши да пусне  в игра Гарет Бейл.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

45+3′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!!! 0:1!! ДУЗПА - ВАРДИ! Последният удар по топката за това полувреме, означаваше и гол за Лестър! Жозе Моуриньо полудя край тъчлинията, след като ВАР се намеси и отсъди дузпа в полза на "лисиците". Серж Орие изблъска ненужно в гръб Уесли Фофана и сякаш смяташе, че провинението му ще остане незабелязано. Помощниците на Крейг Поусън обаче го алармираха навреме и наказателният удар бе отсъден. Джейми Варди беше безкомпромисен и с мощен шут в средата направи 0:1!

43′

Във финалните акорди на частта, мачът се динамизира, а доказателство за това бе и далечният шут на Мадисън. Той стана още по-опасен, когато се отби леко в тялото на Алдервейрелд, но все пак бе спасен акробатично от Лорис.

Снимка 510579

41′

КЕЙН! Малко преди паузата, Тотнъм можеше да получи лидерството в мача. Хари Кейн намери своята позиция при центриране от корнер и надскачайки Тилеманс, отправи изстрел с глава. Нападателят придаде прекалено голяма сила на своя удар и прати кълбото над горната греда.

40′

Тромаво развитие на мача без сериозни положения пред, която и да е, от двете врати.

31′

Официално предупреждение за Марк Олбрайтън от Лестър.

29′

Реферът Крейг Поусън даде много адекватен авантаж в 29-ата минута, от който футболистите на Тотнъм се възползваха от бърза контраатака. Серж Орие обаче не успя да дари съотборник с голова асистенция, тъй като беше блокиран от съперников играч.

18′

В дефанзивен план, Тотнъм предпочиташе да отстъпва инициативата на съперника. Така се стигна и до изстрела на Мадисън в 18-ата, който мина малко над горната греда на домакините.

15′

Тотнъм осъществи бърза атака в 15-ата минута, при която Хари Кейн подаде към непокрития Сон. Кореецът се озова на около 10 метра, встрани от вратата на Шмайхел, но сякаш сгреши. Азиатецът понечи да комбинира с Ндомбеле, а не да заложи на перфектния си изстрел. Разиграването на цялата акция доста ядоса Жозе Моуриньо.

8′

"Лисиците" демонстрираха амбициите си в този мач, след като в 8-ата минута централният бранител Уесли Фофана се бе включил при статично положение за своя тим. Французинът съумя да отиграе с глава, но толкова заплашително, че да предизвика реакция от Лорис.

Снимка 510576

3′

Двубоят стартира със сериозно притеснение за Жозе Моуриньо. Любимецът му Танги Ндомбеле получи травма, която в началото изглеждаше, че няма да позволи на французина да продължи участието си в мача. Все пак, след оказаната му лекарска намеса, халфът се изправи на крака и заигра на пълни обороти.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′