Днешните четири мача в английската Висша лига обещават много емоции и интрига. Срещите започват в 14:30 часа и ще завършат около 9 часа по-късно.

В първия двубой от 14:30 часа Брайтън приема шампиона Ливърпул. Домакините са 16-и  9 точки, но при една победа могат да се включат в основната група. Те играят стабилно у дома и могат да сюрпризират шампионите.

Ливърпул е силно разклатен след трагичния мач срещу Аталанта. "Мърсисайдци" са на второ място с 20 точки, колкото има и лидера Тотнъм и със сигурност нямат желание да изпуснат трите точки.

В класически час 17:00 Манчестър Сити приема Бърнли. Резултатът изглежда предизвестен. Сити е на незавидната 14-а позиция с 12 точки и има нужда най-сетне да започне пътя си нагоре. Тимът си осигури осминафинал в Шампионската лига и спокойно може да съсредоточи усилията с местнив шампионат до средата на февруари

Бърнли постигна първата си победа в понеделник, но има едва 5 точки и 4 отлбелязани гола. Отборът е на 17-0 място и е част от квартета, който се очератава да се бори срещу изпадането. Затова всяка точка е добре дошла, но такава най-вероятно може да дойде само след нулвео равнство.

Лестър приема Фулъм от 19:30 часа. Момчетата ма Брендън Роджърс са четвърти с 18 точки и мачът е от задължителните за победа за тях. Фулъм се представя лошо и е на 18-о място с 4 точки.

Последен е сблъсъкът на дъното. В 22:00 часа Предпоследният Урсет Бромич с 3 точки приема последния Шефилд Юнайтед, който има само едно равенство от 9 мача. Срещата е за любителите на автентичния английски футбол, където борбата се очаква да преобладава.