Борнемут сложи край на ужасната си серия от 12 поредни мача без успех в Премиър лийг. "Черешките" се завърнаха на верния път с гръмка победа с 3:1 над един от преките си конкуренти в битката за спасение Брайтън.

Челси и Арсенал завършиха 2:2, гостите играха един час с човек по-малко

"Сините" на два пъти повеждаха, "топчиите" възкръснаха в края

Хари Уилсън откри резултата в 36-ата минута, когато една лошо изчистена топка попадна в Доминик Соланке, който веднага я подаде на своя съотборник.

Само пет минути по-късно резултатът стана 2:0. При центриране от корнер Паскал Грос действа нескопосано и си отбеляза автогол.

Третият гол за домакините беше дело на Калъм Уилсън в 74-ата минута. Той получи пас на скорост и по малко куриозен начин успя да овладее топката след рикошет в крака на защитник, след което останал очи в очи с вратаря не сгреши за 3:0.

В 81-ата минута Брайтън направи загубата си малко по-почетна. Една лошо изчистена топка се озова в Аарън Муй, който със страхотен шут я заби във вратата за крайното 3:1.

Борнемут е на 18-то място с 23 точки. Брайтън е само с 2 точки повече и с 3 места по-нагоре, което прави битката за оставане слред "майсторите" изключително оспорвана.