Челси  - Арсенал завършиха 2:2 в зрелищен, но неособено качествен мач. Гостите играха повече от един час с човек по-малко, но на два пъти успяха да изравнят.

На живо: Челси - Арсенал

Челси - Арсенал 2:2, гостите са с 10 човека

Двата отбора се срещнаха на 29 декември

Само в първите минути Арсенал имаше леко предимство. Домакините постепенно взеха инициативата и само до 15-ата минута изпълниха 6 корнера.

Ключовият момент в мача беше в средата на първото полувреме. Гранит Джака направи нескопосано връщане към Лено и Тами Ейбрахам остана сам срещу вратаря. Нападателят преодоля Лено, но се забави малко.

Давид Луис повали Ейбрахам в гръб и получи червен картон, след като Стюарт Атуел не се поколеба да посочи бялата точка. Жоржиньо вкара отсъдената дузпа в 28-ата минута в типичния си хладнокръвен стил. Феновете на Арсенал счетоха, че червеният картон на Луис е пресилен, защото Джака се беше върнал на голлинията.

Независимо, че гостите останаха с 10 човека и двата отбора имаха своите шансове до почивката.

Снимка 462694

Второто полувреме предложи много вълнения и три гола. Домакините продължаваха да имат пълно надмощие, докато играчите на Арсенал се бранеха геройски.

В 64-ата минута Габриел Мартинели се възползва от подхлъзване в центъра на Н'Голо Канте и остана сам срещу Кепа на скорост. Нападателят пусна топката по земя в левия ъгъл на вратаря за 1:1.

След това попадение играта се изравни и атаките към двете врати се редуваха. Все пак в последните минути Артета дръпна футболистите си назад и беше наказан.

Сезар Акспиликуета отбеляза втори гол за Челси в 84-ата минута, засичайки топката след центриране. Но това не беше всичко в мача.

Три минути по-късно Бейерин заходи отдясно и с диагонален удар за втори път изравни. В последните минути натискът на Челси продължи, но до нов гол не се стигна.

Челси остана на четвърто място с 40 точки. Арсенал след ценната точка успя да изпревари само с голова разлика Кристал Палас, Евертън и Нюкясъл и е на десето място с 30 точки.