Болтън победи Нюкасъл с 2:1 като гост и се изкачи на трето място във временното класиране на английското футболно първенство във Висшата лига.

Домакините започнаха по-активно. Четвъртата минута Крейг Рамидж проби от ляво и центрира в наказателното поле.

Нигериецът Обафеми Мартинс не успя да засече от чиста позиция, а след това топката попадна в краката на Шола Амеоби, но той стреля над гредата.

В 18-ата минута Абдулай Файе игра с ръка в наказателното поле и главният рефер Алан Уайли отсъди дузпа след сигнал на помощника си. Амеоби хладнокръвно реализира от бялата точка, за да даде аванс на "черно-белите".

Болтън постепенно изравни играта- В 34-ата минута гостите пропуснаха на два пъти, след като вратарят Стийв Харпър отрази последователно удари на Никола Анелка и на Кевин Дейвис.

Малко по-късно Рамидж пропиля изключителен шанс да удвои аванса на Нюкасъл. Той получи пас с глава от Мартинс на границата на малкото наказателно поле, но стреля над гредата.

С два бързи гола след почивката Болтън стигна до пълен обрат. В 55-ата минута Тайтъс Брамбъл остави непокрит Ел Хаджи Диуф на няколко метра от вратата и нападателят не пропусна да засече в мрежата ниско центриране на Анелка от ляво.

Две минути по-късно нова група грешка в отбраната на домакините отново бе наказана. Кевин Дейвис спечели борбата за една висока топка срещу трима защитници на "черно-белите" и Диуф отново бе изведен в чиста позиция, за да вкара втория си гол в мача.

До края Нюкасъл така и не успя да създаде чисто положение и регистрира петата си загуба в осем мача. Тимът на Глен Рьодър е на незавидната 15-а позиция само със 7 точки.