Тотнъм и Челси не успяха да се победят в последния мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Лондонското дерби, играно на „Уайт Харт Лейн" приключи при резултат 1:1. Головете паднаха през първата част на срещата, която бе доста интерестна.

Домакините започнаха ударно мача. В 8-ата минута, след центриране отляво на Гарет Бейл и недобра изява на вратаря Чех, Адебайор откри резултата. „Шпорите" продължиха да са по-активни в началните минути, но при първата по-сериозна атака гостите можеха да изравнят. Мата стреля, Фридъл не можа да улови топката, тя отиде в краката на Стъридж, който от своя страна я изпрати над вратата.

Все пак се стигна до 21-ата минута, когато Ашли Коул центрира една топка, а за Стъридж не бе трудно да я вкара в мрежата, изравнявайки резултата.

След гола, двата отбора си размениха по няколко опасни атаки и до края на полувремето резултатът се запази. Мениджърът на Челси Андре Вилаш-Боаш обаче бе принуден да направи две принудителни смени. Вместо Иванович и Микел в игра за гостите се появиха Пауло Ферейра и Ориол Ромеу.

„Сините" започнаха по-активно второто полувреме. Няколко пропуска и добри изяви на вратаря Фридъл обаче запазиха статуквото. В 60-ата минута Челси имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Асу-Екото, но Хауър Уеб остана безмълвен. След тази ситуация, „шпорите" се поактивизираха и взеха инициативата, но до гол така и не се стигаше. Пет минути преди края на редовното време Челси пропусна невероятно положение, след като Мата центрира от свободен удар и непокритият Рамирес от около 8-9 метра не успя да отбележи.

След този мач, Тотнъм и Челси запазват позициите си в класирането на Висшата лига. Двата тима са на две точки разлика като „шпорите" са на 3-ото място с мач по-малко, а зад тях на четвърта позиция са „сините".