Българският национал Димитър Бербатов се завърна в игра за своя Тотнъм Хотспър след близо едномесечно лечение на контузия. Toп-реализаторът ни записа 73 минути и асистенция за "шпорите", които победиха с 2:1 Портсмут като домакин и прекъснаха "черната си серия" от четири мача без успех (3 загуби и едно реми).

Ветеранът Дани Мърфи откри резултата още в 42-а секунда след подаване с глава на българина, а в 35-а от дузпа Джърмейн Дефо удвои аванса. Минути преди края на полувремето, Нванкво Кану успя да върне едно попадение, с което оформи и крайния резултат.

Светослав Тодоров дебютира за новия си тим Уигън при поражението с 1:2 от Блекбърн. Националът влезе като резерва на мястото на Анри Камара в 65-а минута и се отличи с пропуск от дузпа. Четвърт час преди края гостите достигнаха до наказателен удар, но ударът от бялата точка на Тодоров бе париран от вратаря Браун, който се прояви и при добавката.

Иначе резултатът бе открит от Емил Хески, а Бентли изравни за 1:1 през първата част. Победата за Блекбърн донесе Бени Макарти.

В другите две срещи от днес се получиха следните резултати - Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Нюкасъл с два гола на Оле Гунар Солскяер и оглави класирането в Премиършип след провала на Челси срещу Астън Вила, а Уест Хям продължи с неубедителното представяне, губейки като домакин от Рединг с 0:1.