Бърнли успя да измъкне домакинско 1:1 срешу Уулвърхямптън с гол от дузпа в 96-ата минута. "Вълците" се виждаха като победители след попадение на Раул хименес в 76-ата минута, но новозеландецът Крис Ууд реализира наказателен удар дълбоко в добавеното време.

Гостите имаха предимство през първото полувреме, но Саис и Жота направиха пропуски. След почивката тяхната доминация продължи. Траоре, Хименес, Невеш и Жота пропиляха добри ситуации.

Логичното се случи в 76-ата минута. Траоре елиминира със скоростта си трима играчи на Бърнли, след което намери Дохърти отдясно. Ударът на последния бе блокиран от Тарковски, но Хименес намери топката от воле, пращайки я в десния ъгъл на вратата на Поуп.

Снимка 488233

В добавеното време Крис Ууд пропусна страхотна възможност. Минута след това отново той опита удар със задна ножица, след който топката срещна ръката на Дохърти. Майк Дийн отсъди дузпа, а решението му бе потвърдено след внимателно разглеждане от ВАР. Ууд изпълни прекрасно 11-метровия наказателен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Патрисио за крайното 1:1.

Така Уулвърхямптън остана на шесто място с 56 точки, на точка пред Тотнъм. Лестър и Манчестър Юнайтед са с четири точки напред и с мач по-малко. Бърнли има 51 точки и е на девето място преди срещата Арсенал - Ливърпул.