Тотнъм победи като гост Нюкясъл в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига с 3:1. Два гола след почивката на Хари Кейн донесоха трите точки, които запазват шансовете на "шпорите" за Лига Европа.

Тотнъм има вече 55 точки на седма позиция, но следвщият Шефилд Юнайтед, който е на точка зад тях утре гостува на Лестър. Нюкясъл доиграва спокойно сезона с 43 точки. "Свраките" в момента са на 13-а позиция.

Кореецът Хьон-Мин Сон откри за хората на Жозе Моуриньо в 27-ата минута с отмерен отляво до близката греда. До края на първото полувреме Нюкясъл изпусна да изравни, като имаше и удар в гредата на гостите.

В 56-ата минута Мат Ричи изравни. Но тогава на сцената излез Хари Кейн. Голмайсторът на Мондиал 2018 вкара с глава в далечния ъгъл в 60-ата минута.

Точно в 90-ата минута Кейн реализира още едно попадение с глава и сложи точка на спора.

Тотнъм ще играе в неделя у дома с Лестър, седмица по-късно ще гостува на Кристъл Палас. Моуриньо може и да вкара Тотнъм в следващото издание на Лига Европа.

Нюкясъл в понеделник е гост на Брайтън и в последния ден ще домакинства на Ливърпул.