Астън Вила стартира по страхотен начин новата 2020 година. Бирмингамци се измъкнаха от опасната зона, след като спечелиха гостуването си на 14-ия Бърнли с 2:1. Момчетата на Дийн Смит подсигуриха своя триумф със силно първо полувреме, през което вкараха два гола, а един пък им беше отменен заради поредното прецизиране на системата ВАР.

Уесли изведе Вила в 27-ата минута, когато от близка дистанция съумя да промуши коженото кълбо между плонжа на Ник Поуп. В 41-ата капитанът Джак Грийлиш отново защити звездния си статут, отбелязвайки перфектно попадение след пас на Дъглас Луис.

Брайтън и Челси завършиха 1:1 във Висшата лига

Страхотна задна ножица не позволи на Челси да започне новата година с победа

Брайтън се добра до точка срещу селекцията на Лампард

През втората част Бърнли стигна до това да върне един гол чрез Ууд в 80-ата. Таранът се възползва от добро центриране на Уестууд и с глава отблизо наказа Хийтън. Именно стражът на Астън Вила не успя да довърши срещата заради травма, но за негово щастие, а и такова на резервата Овар Нийланд, нов гол в мрежата на виланите не падна и така те се поздравиха с шестата си победа от началото на кампанията.

В следващия кръг Бърнли гостува на Челси, докато Астън Вила приема у дома Манчестър Сити.

БЪРНЛИ - АСТЪН ВИЛА 1:2

0:1 Уесли (27"), 0:2 Грийлиш (41"), 1:2 Ууд (80")