Брайтън и Челси не се победиха в ранния двубой от програмата на Премиър лийг. Битката на Южния бряг завърши при резултат 1:1. Първата част принадлежеше на гостите, които откриха в 10-ата минута чрез Аспиликуета. Селекцията на Лампард обаче не успя да съхрани своята преднина, тъй като в 84-ата страхотен гол със задна ножица реализира иранецът Алиреза Джахънбахш. По този начин "чайките" постигнаха историческа първа точка срещу този съперник.

Снимка 459654

Източник: EPA/БГНЕС

Първото попадение в срещата беше дело на Сесар Аспиликуета. Капитанът попадна в прегръдките на своите колеги в 10-ата минута. Тогава испанецът се оказа на точното място след удар с глава при корнер на Ейбрахам. Голът беше преразгледан с ВАР, но все пак бе признат за редовен.

Пеп Гуардиола: Манчестър Сити е отборът на десетилетието във Висшата лига

"Поздравления!"

Оттам насетне лондончани можеха да удвоят своята преднина, но във важните мигове Пулишич и Маунт предпочетоха индивидуалните прояви, вместо да комбинират с непокрити свои колеги.

През втората част Челси заигра далеч по-предпазливо и отстъпи инициативата на опонента си. В 80-ата Кепа спаси гостите, след като действа решително при изстрел в средата на Аарън Конъли.

Шанс за реакция испанецът обаче нямаше в 84-ата минута. Алиреза Джахънбахш осъществи нещо феноменално. Иранецът се оказа непокрит при корнер и с фамозна задна ножица подлуди трибуните на "Амекс Стейдиъм".

Снимка 459655

До края победата можеше да отиде за един от двата тима, но страхотни положения за своите тимове изпуснаха Мопай и Калъм Хъдсън-Одой.

В следващия кръг Челси домакинства на Бърнли, докато Брайтън е гост на Евертън.

БРАЙТЪН - ЧЕЛСИ 1:1

0:1 Аспиликуета (10"), 1:1 Джахънбахш (84")