Астън Вила постигна категорична победа с 4:0 над гостуващия Евертън в ранния неделен мач от програмата на втория кръг на Висшата лига.

На "Вила Парк" играчите на Унай Емери предрешиха всичко още преди почивката и взеха частичен реванш пред феновете си за поражението с 1:5 от Нюкасъл преди седмица.

Астън Вила привлича Дзаниоло

Италианецът ще игра под наем в отбора от Бирмингам

Джон МакГин откри резултата в 18-ата минута след асистенция на Леон Бейли, а шест по-късно Дъглас Луиз покачи на 2:0 от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на Евертън Джордан Пикфорд срещу нападателя на домакините Оли Уоткинс.

Въпреки тази си грешка, Пикфорд бе най-добрият за гостите на терена, като само добрите му намеси запазиха изоставането на Евертън от само два гола до почивката.

Тежък удар по Астън Вила

След паузата Астън Вила продължи да доминира и след голове на Бейли в 51-вата и на резервата Джон Дуран в 75-ата минута оформи убедителната си победа.

За Евертън загубата е втора от началото на сезона и възпитаниците на мениджъра Шон Дайш се свлякоха в дъното на временно класиране.