Носителят на Купата на европейските шампиони през 1982 Астън Вила е на един мач от завръщане в елита на английския футбол.

В среща реванш от плейофите в Чемпионшип Уест Бромич спечели с 1:0, но тъй като в Англия не важи правилото за гол на чужд терен се наложи да бъдат играни продължения. В тях гол не падна, а при изпълнението на дузпи Мейсън Холгейт и Ахмед Хегази не можаха да преодолеят вратаря на гостите Джед Стиър. Алберт Адомах пропусна първия "мачбол", но Тами Абрахам беше безпощаден при десетия наказателен удар.

Нова надежда за Астън Вила, Джон Тери вече не иска в Спартак (Москва)

Не му допадала идеята да живее в далечна Русия

Уест Бромич започна по-добре мача и поведе чрез Крейг Доусън в 29-ата минута. След това играта беше равностойна с положения пред двете врати. В 80-ата минута глупава постъпка на Крис Брънт му донесе втори жълт картон, което остави домакините с 10 човека.

Това промени играта и Астън Вила доминираше през оставащите 40 минути. Но въпреки многото ситуации за гол резултатът остана непроменен.

Снимка 423308

Астън Вила ще играе на финала на "Уембли" с победителя от сблъсъка между други два бивши шампиона на Англия - Лийдс Юнайтед и Дарби Каунти. Лийдс спечели първия двубой като гост с 1:0 и е домакин на реванша довечера.