Челси завърши наравно 1:1 при гостуването си на Ливърпул и вече започва да докосва титлата в Англия. „Сините" от Лондон могат да съжаляват за изпуснатата от Диего Коща дузпа, но не допуснаха съкращаване на аванса си в челото на таблицата.

Ливърпул прекъсна поредицата си от загуби, но отново не можа да спечели и може би вече гледа към следващия сезон.

Възпитаниците на Юрген Клоп тръгнаха напред от първите минути. Те приложиха много дълбока преса и не допускаха противника да ги атакува.

Играчите на Челси отговориха на високото темпо и се бореха здраво за всяка топка. Преимуществото на Ливърпул не водеше до създаване на голови положения.

В 25-ата минута Челси поведе. Давид Луиж изпълни свободен удар отсъден за нарушение срещу Еден Азар. Бразилецът насочи топката над стената, която не реагира и влезе в незащитения ъгъл от Миньоле. Давид се засили от далече и играчите на Ливърпул бяха изненадани, че точно той е изпълнителят. Повторението ясно показа, че белгийският вратар е проспал удара.

Снимка 276354

Голът не промени тактиката на двамата треньори. Играчите на Конте бяха затворили подстъпите към вратата си и изравняването изглеждаше невъзможно.

Все пак в началото на второто полувреме Ливърпул отбеляза гол.

Джеймс Милнър догони една топка почти до аут линията и я върна с глава успоредно на вратата. Моузес я докосна лошо и тя отиде към Вайналдум, който отбеляза отблизо с удар с глава.

Снимка 276370

До към 75-ата минута мачът продължи с превъзходство на домакините. Тогава Челси започна да гледа напред и Диего Коща спечели дузпа за своя отбор.

Испанецът от бразилски произход беше фаулиран след нескопосано действие на Жоел Матип. Коща изпълни наказателния удар, като насочи топката в десния ъгъл на Миньоле.

Снимка 276357

Белгийският вратар се хвърли и изби топката. Това е шесто спасяване за него от 14 изпълнени дузпи в Премиершип, когато той е бил под рамката на вратата.

В последните минути и двата отбора упорито търсеха гола. Челси беше по-активният отбор, но резултатът остана непроменен.

Равният е много ценен за лондонския тим. Арсенал загуби от Уотфорд, а Тотнъм завърши наравно със Съндерланд. Така Челси има аванс от девет точки пред следващите два отбора в класирането - Тотнъм и Арсенал.