Арсенал сложи край на победната си серия във възможно най-неподходящия момент. След 14 поредни кръга без поражение, "топчиите" загубиха и от другия ливърпулски гранд - Евертън с 1:2.

Двубоят бе белязан от пълен обрат и много драма в заветните мигове. Сякаш всичко започна чудесно, след като в 19-ата минута Алексис бе точен след акуратно изпълнен фаул. До почивката Шеймъс Колмън върна своите в мача, възползвайки се от огромна грешка между Габриел и Кошчелни.

Евертън -Арсенал 2:1 (Развой на срещата по минути)

Бранител вдъхна нов живот на "карамелите"

Всичко бе решено 4 минути преди края, когато уелсецът Ашли Уилямс бе най-съобразителен при един корнер и с глава потопи "топчиите" в тъга. До края селекцията на Венгер опита всичко, за да се пребори поне за точката, ала шут на Айоби бе изчистен от голлинията.

Снимка 267981

Втората загуба за сезона отдалечи Арсенал от първото място в таблицата. Столичани са втори с 34 точки, но може да бъдат изпреварени от третия Ливърпул, а пък големият им опонент Челси може да дръпна на върха с шест точки, ако утре победи Съндърланд.

Битката на "Гудисън парк" започна с далеч по-агресивна игра от страна на Арсенал. В 17-ата минута Фил Джагиелка рискува да направи дузпа, но влезе грубо в краката на Франсеск Коклен. В крайна сметка ситуацията завърши с отсъждането на пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Въпросната ситуация бе оползотворена максимално от "топчиите", които съумяха да поведат в двубоя. Алексис Санчес изпълни статичното положение със силен шут по земя. За нещастие на домакините, топката се отклони в краката на Ашли Уилямс. Подлъга фатално Стекеленбург и неспасяемо се оплете в мрежата на Евертън.

Евертън все пак показа някаква искра в атакуващ план, а човекът, който

Снимка 267987

вдигна публиката на крака бе Аарън Ленън. Бившият играч на Тотнъм проби по крилото, но хибридът му между подаване и удар излезе в корнер.

"Карамелите" можеха да се върнат в мача след 37 минути футбол. Начо Монреал изчисти по левашки начин топката при едно центриране и след кратко меле тя попадна в краката на Ленън, който обаче от непосредствена близост я прати в аут.

Натискът на Евертън даде резултат и паритетът бе възстановен малко преди почивката. Лейтън Бейнс получи топката по крилото и само чрез елегантно движение на тялото елиминира Уолкът. Последва меко центриране в наказателното поле на Арсенал. Габриел и Коклен допуснаха неразбирателство, от което се възползва Колмън, който само чукна с глава за 1:1.

Снимка 267988

Началото на втората част можеше да донесе много радост за Арсенал, ако не беше кривият мерник на Месут Йозил. Алексис Санчес свърши необходимото и пусна на непокрития немски национал. Плеймейкърът обаче разочарова и от десетина метра пожали Стекеленбург, пращайки коженото кълбо над горната греда.

Малко, след като Петър Чех направи чудодейно спасяване, съдбата каза тежката си дума. Фортуна обърна гръб на Арсенал и Евертън се добра до така ценното попадение, пет минути преди края на срещата. Неволният грешник при гола на Алексис - Ашли Уилямс се реабилитира, след като със зверска сила засече с глава едно центриране от корнер. Това беше и неговият първи гол с екипа на "карамелите".

Снимка 267989

В последните секунди Арсенал хвърли всичко в атака. В предни позиции дори се беше включил и Петър Чех. И за да бъде драмата пълна, на Рамиро Фунес Мори се наложи да се превръща в герой изчиствайки от голлинията изстрел на резервата Алекс Айоби.

В заветните мигове от срещата, домакините останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Фил Джагиелка. Това обаче не се оказа фатално за крайния изход на срещата.

В следващия кръг на Арсенал предстои люто дебри на Манчестър Сити, докато Евертън се изправя срещу големия градски опонент - Ливърпул.