Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 29895

Евертън с драматичен обрат срещу селекцията на Венгер

89′

Последна промяна в лагера на Евертън.

89′

В заветните мигове от срещата, домакините останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Фил Джагиелка. Това обаче не се оказа фатално за крайния изход на срещата.

89′

УНИКАЛНО! В последните секунди Арсенал хвърли всичко в атака. В предни позиции дори се беше включил и Петър Чех. И за да бъде драмата пълна, на Рамиро Фунес Мори се наложи да се превръща в герой изчиствайки от голлинията изстрел на резервата Алекс Айоби.

88′

Лукас Перес ще трябва да спасява положението за "топчиите".

85′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!!2:1!! УИЛЯМС!! Малко, след като Петър Чех направи чудодейно спасяване, съдбата каза тежката си дума. Фортуна обърна гръб на Арсенал и Евертън се добра до така ценното попадение, пет минути преди края на срещата. Неволният грешник при гола на Алексис - Ашли Уилямс се реабилитира, след като със зверска сила засече с глава едно центриране от корнер. Това беше и неговият първи гол с екипа на "карамелите".

80′

Лоран Кошчелни е първият играч на Арсенал, който е декориран в жълто.

78′

Официален дебют с екипа на Евертън прави - Доминик-Картър Левин.

73′
Сериозно напрежение на "Гудисън Парк"

71′

Тио Уолкът пък отстъпва мястото си на Оливие Жиру.

70′

Арсен Венгер предприема първата си смяна.

69′

ЛУКАКУ! В 69-ата минута Ромелу Лукаку напомни защо е желан горещо от мениджъра Венгер. Белгиецът спринтира от центъра на терена и се справи с Габриел Паулища. В края на своеобразното надбягване обаче таранът стреля във външната част на мрежата.

Снимка 267994

66′

Първа промяна в редиците на Евертън. В игра се появява Кевин Миралас.

59′

БАРКЛИ! Английският национал опита да пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който премина на сантиметри от страничната греда на Чех.

53′

ЙОЗИЛ! Началото на втората част можеше да донесе много радост за Арсенал, ако не беше кривият мерник на Месут Йозил. Алексис Санчес свърши необходимото и пусна на непокрития немски национал. Плеймейкърът обаче разочарова и от десетина метра пожали Стекеленбург, пращайки коженото кълбо над горната греда.

47′
Голът на Шеймъс Колмът осуети намеренията на Арсенал да запише първа "суха мрежа" на своята сметка от 10 мача.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!! КОЛМЪН!! 1:1!! Натискът на Евертън даде резултат и паритетът бе възстановен малко преди почивката. Лейтън Бейнс получи топката по крилото и само чрез елегантно движение на тялото елиминира Уолкът. Последва меко центриране в накзателното поле на Арсенал. Габриел и Коклен допуснаха неразбирателство, от което се възползва Колмън, който само чукна с глава за 1:1.

41′

Жълт картон за Джеймс Макарти, който влезе брутално в краката на съперник.

37′

"Карамелите" можеха да се върнат в мача след 37 минути футбол. Начо Монреал изчисти по левашки начин топката при едно центриране и след кратко меле тя попадна в краката на Ленън, който обаче от непосредствена близост я прати в аут.

35′
Ромелу Лукаку се представя доста под възможностите си, като до този момент не притеснява с нищо нестабилната отбрана на Арсенал.

31′

Евертън все пак показа някаква искра в атакуващ план, а човекът, който вдигна публиката на крака бе Аарън Ленън. Бившият играч на Тотнъм проби по крилото, но хибридът му между подаване и удар излезе в корнер.

19′

ГООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!!0:1! АЛЕКСИС! Въпросната ситуация бе оползотворена максимално от "топчиите", които съумяха да поведат в двубоя. Алексис Санчес изпълни статичното положение със силен шут по земя. За нещастие на домакините, топката се отклони в краката на Ашли Уилямс. Подлъга фатално Стекеленбург и неспасяемо се оплете в мрежата на Евертън.

17′

Жълт картон за Фил Джагиелка, който рискува да направи дузпа, но влезе грубо в краката на Франсеск Коклен. В крайна сметка ситуацията завършва с пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

10′

Енер Валенсия демонстрира физическата си мощ, навлизайки опасно в наказателното поле на Арсенал. В крайна сметка опитът му за подаване бе осуетен от добре позиционирания Габриел.

6′

Разочароващ изстрел на Месут Йозил, който не намира очертанията на вражеската врата.

3′

Грешка на Рос Баркли отвори възможност за пробив на Алексис Санчес, който в крайна сметка завърши с грешно подаване за Уолкът.

Снимка 267983

1′