Отборът на Арсенал победи трудно Уест Бромич на "Хайбъри" с 3:1.

Беларуският халф Александър Хлеб откри резултата за "топчиите" в 44-ата минута, но Найджъл Куази изравни в 72-ата.

Последва тотален натиск на домакините, след който Робер Пирес (76-ата минута) и Денис Бергкамп (89-ата) подпечатаха успеха на Арсенал.

Светослав Тодоров пък се отличи с голова асистенция за победата на Портсмут над Мидълзбро с 1:0. Победното попадение за южняците реализира Гари О`Нийл в 54-ата минута.

Тотнъм победи като гост Евертън и направи нова важна крачка към запазването на четвъртото си място, осигуряващо участие в квалификациите на Шампионската лига.

Роби Кийн реализира дузпа в 33-ата минута, с което донесе победата на лондончани.

Фулъм спечели лондонското дерби с Чалртън с 2:1. Португалското крило Луиш Боа Морте се превърна в герой за "бяло-черните" с двете попадения, които отбеляза. Един гол добави и Джейсън Юъл.

Нюкасъл записа трета поредна победа в Премиършип след победата над Уигън с 3:1.

Гостите поведоха изненадващо още в 5-ата минута чрез Джими Булърд, но ветеранът Алън Шиърър изравни от дузпа в 28-ата минута.

В 36-ата минута централният бранител на домакините Тайтъс Брамбъл даде преднина на "свраките", а Шиърър оформи крайния резултат след асистенция на Чопра.

Със същия резултат Уест Хям спечели домакинството си на раздирания от кадрови проблеми Манчестър Сити. Шон Нютън бе авторът на гола за "чуковете" в 15-ата минута.