Раздираният от трансферни саги и игрова криза - Арсенал, се поздрави с първи успех за новата година. "Топчиите" сториха това със стил, след като унищожиха с 4:1 градския съперник Кристъл Палас. По този начин лондончани съкратиха изоставането си от петия Тотнъм на само две точки. Момчетата на Маурисио Почетино обаче са с мач по-малко.

Арсенал изигра удивителна първа част, благодарение на която си си подпечата и успеха в дербито. Забележете, само за 16 минути хората на Арсен Венгер отбелязаха цели 4 гола!

Снимка 335301

Начало на шоуто даде Начо Монреал в шестата. Испанецът изскочи от втора позиция след изпълнение на корнер и с глава не остави никакъв шанс на Уейн Хенеси. В 10-ата авансът на "артилеристите" бе удвоен от Алекс Айоби. Нигериецът засече пас на голмайстора отпреди малко и с лекота покачи до 2:0.

Начо Монреал продължи да раздава асистенции и в 13-ата минута. Отбраната на Кристъл Палас отново забрави за ибериеца, който от далечната греда върна за добре позиционирания Кошчелни. Отблизо французинът нямаше как да сгреши - 3:0.

Ужасът на "орлите" приключи в 22-ата минута, когато Лаказет отбеляза последния гол във вратата им за тази част. Нападателят сложи край на головата си суша, след като получи техничен пас с пета от Йозил.

Челси разгроми Брайтън като гост с 4:0

Челси разпердушини "чайките", Азар блести с две попадения

Шампионите се изравниха на второто място с Манчестър Юнайтед

През втората част темпото не игра не предразположи нито един от двата тима за нова голова фиеста.

Кристъл Палас поне успя да защити своята чест, след като стигна до почетен гол 12 минути преди края. Сръбският национал Лука Миливойевич отбеляза красиво попадение, след като пое топката с гръб към вратата и след това я заби неспасяемо в далечния ъгъл на Чех.

Снимка 335302

В следващия кръг на Арсенал предстои гостуване на последния Суонзи. На Кристъл Палас пък се налага да се сражава в ново градско съперничество - визита на Уест Хям.

АРСЕНАЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 4:1

1:0 Монреал (6"), 2:0 Айоби (10"), 3:0 Кошчелни (13"), 4:0 Лаказет (22"), 4:1 Миливойевич

СТАДИОН: "Емиратс"

СЪДИЯ: Крис Каванаг

АРСЕНАЛ: Чех, Начо Монреал, Кошчелни, Мустафи, Бейерин, Йозил, Уилшър, Джака, Елнени, Айоби, Лаказет (резерви: Оспина, Мертесакер, Чембърс, Митлайд-Найлс, Колашинъц, Нелсън, Нкетиа)

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Хенеси, Томкинс, Кели, Ван Анхолт, Фосу-Менса, Кабай, Сако, МакАртър, Миливойевич, Заха, Бентеке (резерви: Сперони, Уорд, Тоунзънд, Чунг-Йънг, Суаре, Ридевалд, Дилейни)