Шампионите от Челси сложиха край на серията си от две последователни равенства във Висшата лига. Селекцията на Антонио Конте се поздрави с разгромен успех при гостуването си на Брайтън с 4:0. Лондончани отбелязаха по два гола във всяко полувреме, заличавайки тотално отсъствието на своя титулярен централен нападател Алваро Мората. На два пъти за столичани се разписа Еден Азар, а другите попадения бяха дело на Вилия и Виктор Моузес.

Ако не друго, Брайтън можеше да стигне поне до почетен гол, но силен мач на вратата на Челси изигра резервният страж Вили Кабайеро.

Снимка 335288

С победата си този следобед, Н"Голо Канте и компания се изравниха, макар и временно, с втория Манчестър Юнайтед, като двата тима имат по 50 точки. Брайтън пък е 16-и с 23 пункта.

Челси не изгуби никакво време в разузнаване на своя съперник и го започна с мощни атаки още след първия съдийски сигнал. "Чайките" трудно удържаха на стихийния натиск и в 4-ата минута вече бяха догонващи в резултата. Виктор Моузес сътвори един от обичайните си пробиви по крилото, който завърши с прострелно подаване. Отбраната на домакините не се намеси адекватно и коженото кълбо попадна в краката на Еден Азар, който от близка дистанция направи 0:1.

Тибо Куртоа става най-скъпоплатеният футболист в Челси

Куртоа ще бъде вратарят с най-висока заплата в света

Огромни привилегии за звездата на Челси

И докато хората на Крис Хютън се нагодят към новата си роля в мача, Челси набързо удвои своята преднина. Азар, Башуай и Вилиан изумиха с бърза триховода комбинация, която матира дефанса на Брайтън само с по едно докосване. В крайна сметка, на стрелкова позиция се оказа последният, който с плътен шут сякаш реши всичко в мача.

Новаците в Премиър лийг се сетиха да играят футбол едва, след като получиха два гола. В 16-ата минута те бяха грубо порязани от главния съдия Джон Мос, който не отсъди чиста дузпа за нарушение на Кабайеро срещу Скелото.

Не бе изминал и половин час, а Челси можеше да оформи и класиката. Този път обаче с няколко вещи намеси блесна австралийският вратар Матю Райън, който на два пъти парира удари на Азар и Мичи Башуай.

Снимка 335287

Отлични изяви имаше и колегата му Кабайеро, който в 30-ата минута изненада сякаш и самият себе си, блокирайки удар отблизо с глава на Томер Хемед.

Втората част започна обещаващо за домакините, които удариха гредата. Дейви Прьопер остана непокрит около точката на дузпата, но мерникът му изневери и насочи коженото кълбо право в десния страничен стълб. Челси върна шеста и в 59-ата минута, след красиво изпълнен фаул, Вилиан също бе възпрян от гредата.

В 66-ата минута Вили Кабайеро спаси шампионите от сигурен гол, след като отчая с отличен рефлекс играещия силно този следобед Езекиел Скелото.

До края Челси пое пълен контрол на събитията и отбеляза още два гола в мрежата на "чайките". В 77-ата минута, Еден Азар в типичния си стил пробяга половината терен, след което майсторски прати Райън в обратния ъгъл. Точка на спора пък сложи английският национал Виктор Моузес. Халф-бекът бе изведен хитро зад отбраната от Мусонда и елегантно фиксира крайното 4:0.

Снимка 335286

В следващия кръг на Челси предстои наглед лесно домакинство на Борнемут. Брайтън пък гостува на съседите в таблицата - Саутхямптън.

БРАЙТЪН - ЧЕЛСИ 0:4

0:1 Азар (4"), 0:2 Вилиян (6"), 0:3 Азар (77"), 0:4 Моузес (89")

СТАДИОН: "Американ Експрес Къмюнити Стейдиъм"

СЪДИЯ: Джон Мос

БРАЙТЪН: Райън, Зутнер, Дъфи, Скелото, Дънк, Голдсън, Стивънс, Грос, Прьопер, Марч, Хемед (резерви: Крул. Хюнемайер, Каял, Балдок, Мъри, Изкуйердо, Росиниър)

ЧЕЛСИ: Кабайеро, Аспиликуета, Алонсо, Рюдигер, Кристенсен, Вилиан, Моузес, Азар, Бакайоко, Канте, Батшуай (резерви: Едуардо, Баркли, Мусонда, Луис, Дзапакоста, АМпаду, Стърлинг)