Арсенал победи Хъл Сити с 2:1 в напрегнат и динамичен 1/4-финал от Купата на Англия. Лондончани постигнаха обрат в последния четвърт час на срещата, след като допуснаха ранен гол. Така момчетата на Венгер постигнаха своеобразно отмъщение за шампионатната загуба от този противник на своя „Емиратс".
Анди Доусън напредна по лявото крило и пусна параболичен пас в наказателното поле към Ник Бармби, който стреля от воле. Топката рикошира в крака на Йохан Джуру и влетя в левия ъгъл на вратата на Лукаш Фабиански за 1:0 за гостите в 12-ата минута.
В 23-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. Зад топката застана бразилецът Джеовани, който стреля технично към десния ъгъл, но Фабиански плонжира и изби в ъглов удар.
Секунди по-късно „тигрите" вкараха и втори гол, отново дело на Бармби, но той беше отменен заради засада. Голмайсторът стреля мощно от ръба на наказателното поле, но негови съотборници не успяха да се изтеглят навреме и останаха зад гърба на защитата на Арсенал.
Лондончани имаха шанс да изравнят след половин час игра, когато руснакът Аршавин стреля опасно отдясно, но стражът изби в корнер. В 35-ата минута футболистите на Хъл имаха нова възможност да удвоят аванса си. След центриране отдясно от пряк свободен удар Заяте остана непокрит и изпревари неумело излезлия Фабиански, но не намери очертанията на вратата.
„Артилеристите" организираха опасна атака в 40-ата минута, която завърши с прострелно центриране по земя в наказателното поле. Топката попадна в Аршавин, който стреля, но Самюел Рикетс блокира удара му с тялото си. Руският национал беше близо до изравнителното попадение в последните секунди на първата част. Новото попълнение шутира от воле, но прати топката на метър вдясно от вратата.
Домакините започнаха силно втората част, притискайти противника. В 52-ата минута след центриране отляво високият халф Диаби отправи опасен удар с глава, но нямаше късмет. Две минути по-късно активният Аршавин направи серия финтове в наказателното поле, но шутът му беше блокиран.
Негативният развой на срещата принуди мениджърът на Арсенал Арсен Венгер да предприеме двойна смяна в 64-ата минута. На местата на Сонг и Вела се появиха Самир Насри и Никлас Бендтнер. Четири минути по-късно Робин Ван Перси изпълни майсторски пряк свободен удар, но Майхил съумя да се намеси и изби в ъглов удар.
Холандският нападател беше близо до попадение в 71-ата минута, когато засече центриране от ъглов удар, но ударът му уцели горната греда и излезе в аут. Третият опит на Ван Перси се оказа успешен. Резервата Бендтнер пое топката в дясната половина на малкото наказателно поле, като направи нескопосан опит да си осигури стрелкова позиция, но в крайна сметка успя да подаде наляво към Аршавин. Руснакът пусна пас към намиращия се на два метра пред вратата Ван Перси, който наказа Хъл за 1:1 в 74-ата минута.
„Тигрите" можеха отново да дръпнат в резултата в 77-ата минута. Джеовани се промъкна покрай Джуру и отправи диагонален удар към вратата на лондончани, но загуби равновесие и точността му изневери. Арсенал отвърна с две опасности, дело на Бендтнер и Гибс, но при удара на първия се получи рикошет, а при втората ситуация Майхил спаси.
Пълният обрат в резултата стана факт в 84-ата минута. Насри центрира от пряк свободен удар, като на границата на малкото наказателно поле се сблъскаха Джуру, Бендтнер, Заяте и излезлия страж Майхил. Вратарят не се намеси адекватно и топката попадна в бившия капитан на лондончани Вилиам Галас, който с глава на два метра пред вратата прати кълбото в мрежата.
До края на срещата Арсенал контролираше събитията на терена и не допусна сериозни опасности пред вратата си. С пропуск за 3:1 в края на редовните 90 минути се отличи Никлас Бендтнер, който стреля от изгодна позиция, но ударът му бе отразен.
С победата лондонският гранд изравни постижението на Евертън от 28 домакински мача без загуба в турнира за Купата на Англия. На полуфиналите „червено-белите" се изправят срещу градския си противник Челси. В другия спор за място финала ще играят Манчестър Юнайтед и Евертън.
Арсенал - Хъл Сити 2:1 (0:1)
0:1 Ник Бармби (12 мин)
1:1 Робин Ван Перси (74)
2:1 Вилиам Галас (84)
Арсенал: Фабиански, Саня, Джуру, Галас, Гибс, Уолкът (82 - Ебуе), Сонг (64 мин - Насри), Диаби, Аршавин, Вела (64 - Бендтнер), Ван Перси
Мениджър: Арсен Венгер
Хъл Сити: Майхил, Рикетс, Гарднър, Заяте, Доусън, Ашби (46 мин - Хюз), Бармби (76 - Франс), Джеовани, Фейгън, Манучо, Халмоши (67 - Менди)
Мениджър: Фил Браун
Жълти картони: Галас (А); Халмоши, Доусън, Манучо, Франс, Джеовани (Х)
Съдия: Майк Райли
Стадион: „Емиратс"
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:28:16 #36highbury Е те щели да махат статуята пред нивата и да я сменят с тая на Маик Раили-човека които спря НЕПОБЕДИМИТЕ за 60 мача без загуба в лигата.човека виновен жозето да вземе купата под носа на Арсенал него сезон.
Stenlyaka
на 17.03.2009 в 22:27:59 #35МАЙОPА Регистриран на: 10.03.2008, 00:32 Пуснато на: 18.03.2009, 00:22 Райли винаги е закопавал МАН ЮТД, защото никога не сме му плащали! Днес той се отблагодари на основния си спонсор А-нал Реферал! Емиратите са се притеснили, че А-нал нямат купа вече 6 години и са извадили пачките за съдиийте! Вече ще е така до края на сезона :::::::::::::::::::::::::::: Намали дрогата ,Майорич
theArtist
на 17.03.2009 в 22:25:43 #34Е стига де, засада или не, резултатът е реалното отражение на показаното от двата отбора - Арсенал са по-добрият тим и заслужено са на полуфинал.....а Райли и Майора са малоумници

highbury
на 17.03.2009 в 22:24:17 #33МАЙОPА Хубаво се опитваш да имитираш Берги с тези теорийки, ама Райли е ваш рефер, така че по-кротко!
Artilerista_87
на 17.03.2009 в 22:23:37 #32Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:22:59 #31МАЙОPА Копираш Берги.що така ве пич.Фен на 4 каджиите
Не получили писмото от балета НЕ СТЕ САМИ
Как може да коментираш великия Арсенал след като бяхте брутално смазани на калната нива е беше полупрразна като 2002 и скандираше Арсенал шампион.
kanchelskis
на 17.03.2009 в 22:21:40 #30Arshavin_Gunner, надявам се да се срещнем на финала и там да ви изпънем жартиерит
. засадата е очевадна, видя се и от 10 - те повторения по диемата.
RicardoDeSanchez
на 17.03.2009 в 22:19:26 #29e Майора ти си голем комплексар бе...нема ли на какво друго да се радваш в тоя живот освен едни победи на някакъв си отбор ? идиот си ве майна ти си мижитурка форумен простак си...
jicata
на 17.03.2009 в 22:18:33 #28И аз гледах мача с английски коментар и бяха на мнение, че е абсолютна засада!
BG_in_UK
на 17.03.2009 в 22:17:55 #27Ако правилата се интерпретират стриктно и буквално, то засада няма. Майхил докосна топката, което значи, че позицията на Галас няма значение. Хъл тази година са ни трудни, но най-вече заради подценяване и неумение да се реализират положенията. Полуфиналите изглеждат нормални тази година, а не като миналата с разни отбори от долните дивизии. Ще видим в петък какво дърво ще ни се падне за ШЛ...
jicata
на 17.03.2009 в 22:17:41 #26На феновете на Ман Ю и Ливърпул да им се забрани да говорят за съдии! Тяхното е наглост!
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:16:53 #25kanchelskis да рекоширала е
Коментаторите по скаи казха ,че гола е рефовен.Бягаите им се дървете на тях ''специалисти''.Гледаите да биете реферчестър .Нас не ни мисли.
nugakrem
на 17.03.2009 в 22:16:12 #24Победният ни гол е от засада. Малко ми е скапано, но все пак сме на полуфинал. Райли, мерси!!!
Artilerista_87
на 17.03.2009 в 22:15:27 #23Ае засада незасада се тая.Смачкахме ги тия във втори пореден мач и заслужено ще играем на семифиналя

Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:15:18 #22europe Ти да не си играл мача на псп 3
С гола от рикошет се изпълниха опасностите за Хъл.ще ви видя като им гостувате за Премиершип кво ще ревеш след мача.А чиста дузпа за нас.роналдо не симулира.и тем подобни простотии.
jicata
на 17.03.2009 в 22:14:16 #21Тоя па, най-съдийските отбори ги знаем кои са, пак са в червено, ама не са от Лондон.
kanchelskis
на 17.03.2009 в 22:13:59 #20Arshavin_Gunner, има значение кой подава (в случай продължава пътя на топката), а не в кой е рекуширала.
jicata
на 17.03.2009 в 22:11:36 #19иначе безспорно заслужена победа на Арсенал!
jicata
на 17.03.2009 в 22:11:03 #18Майхил игра с топката след като някой от Арсенал я закачи с глава пред него, тоест тоя някой прави пас по посока на голлинията и в момента на паса Галас е в засада. Ръката на Майхил е по пътя на топката към голлинията. 100% засада. Ако тоя от Арсенал беше играл с глава и топката беше тръгнала към центъра на терена и тогава Майхил я беше върнал към вратата си нямаше да има засада.
kanchelskis
на 17.03.2009 в 22:10:13 #17Arshavin_Gunner - смешния си ти моето момче. време е да си лягаш. съдията е бездарен щото се казва марк райли. всеки мач му е слаб. освен това незнам кво се дървиш при положение, че честитих победата на всички привърженици на арсенал. победа, дошла след гол от АБСОЛЮНТА засада.