Арсенал победи Хъл Сити с 2:1 в напрегнат и динамичен 1/4-финал от Купата на Англия. Лондончани постигнаха обрат в последния четвърт час на срещата, след като допуснаха ранен гол. Така момчетата на Венгер постигнаха своеобразно отмъщение за шампионатната загуба от този противник на своя „Емиратс".
Анди Доусън напредна по лявото крило и пусна параболичен пас в наказателното поле към Ник Бармби, който стреля от воле. Топката рикошира в крака на Йохан Джуру и влетя в левия ъгъл на вратата на Лукаш Фабиански за 1:0 за гостите в 12-ата минута.
В 23-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. Зад топката застана бразилецът Джеовани, който стреля технично към десния ъгъл, но Фабиански плонжира и изби в ъглов удар.
Секунди по-късно „тигрите" вкараха и втори гол, отново дело на Бармби, но той беше отменен заради засада. Голмайсторът стреля мощно от ръба на наказателното поле, но негови съотборници не успяха да се изтеглят навреме и останаха зад гърба на защитата на Арсенал.
Лондончани имаха шанс да изравнят след половин час игра, когато руснакът Аршавин стреля опасно отдясно, но стражът изби в корнер. В 35-ата минута футболистите на Хъл имаха нова възможност да удвоят аванса си. След центриране отдясно от пряк свободен удар Заяте остана непокрит и изпревари неумело излезлия Фабиански, но не намери очертанията на вратата.
„Артилеристите" организираха опасна атака в 40-ата минута, която завърши с прострелно центриране по земя в наказателното поле. Топката попадна в Аршавин, който стреля, но Самюел Рикетс блокира удара му с тялото си. Руският национал беше близо до изравнителното попадение в последните секунди на първата част. Новото попълнение шутира от воле, но прати топката на метър вдясно от вратата.
Домакините започнаха силно втората част, притискайти противника. В 52-ата минута след центриране отляво високият халф Диаби отправи опасен удар с глава, но нямаше късмет. Две минути по-късно активният Аршавин направи серия финтове в наказателното поле, но шутът му беше блокиран.
Негативният развой на срещата принуди мениджърът на Арсенал Арсен Венгер да предприеме двойна смяна в 64-ата минута. На местата на Сонг и Вела се появиха Самир Насри и Никлас Бендтнер. Четири минути по-късно Робин Ван Перси изпълни майсторски пряк свободен удар, но Майхил съумя да се намеси и изби в ъглов удар.
Холандският нападател беше близо до попадение в 71-ата минута, когато засече центриране от ъглов удар, но ударът му уцели горната греда и излезе в аут. Третият опит на Ван Перси се оказа успешен. Резервата Бендтнер пое топката в дясната половина на малкото наказателно поле, като направи нескопосан опит да си осигури стрелкова позиция, но в крайна сметка успя да подаде наляво към Аршавин. Руснакът пусна пас към намиращия се на два метра пред вратата Ван Перси, който наказа Хъл за 1:1 в 74-ата минута.
„Тигрите" можеха отново да дръпнат в резултата в 77-ата минута. Джеовани се промъкна покрай Джуру и отправи диагонален удар към вратата на лондончани, но загуби равновесие и точността му изневери. Арсенал отвърна с две опасности, дело на Бендтнер и Гибс, но при удара на първия се получи рикошет, а при втората ситуация Майхил спаси.
Пълният обрат в резултата стана факт в 84-ата минута. Насри центрира от пряк свободен удар, като на границата на малкото наказателно поле се сблъскаха Джуру, Бендтнер, Заяте и излезлия страж Майхил. Вратарят не се намеси адекватно и топката попадна в бившия капитан на лондончани Вилиам Галас, който с глава на два метра пред вратата прати кълбото в мрежата.
До края на срещата Арсенал контролираше събитията на терена и не допусна сериозни опасности пред вратата си. С пропуск за 3:1 в края на редовните 90 минути се отличи Никлас Бендтнер, който стреля от изгодна позиция, но ударът му бе отразен.
С победата лондонският гранд изравни постижението на Евертън от 28 домакински мача без загуба в турнира за Купата на Англия. На полуфиналите „червено-белите" се изправят срещу градския си противник Челси. В другия спор за място финала ще играят Манчестър Юнайтед и Евертън.
Арсенал - Хъл Сити 2:1 (0:1)
0:1 Ник Бармби (12 мин)
1:1 Робин Ван Перси (74)
2:1 Вилиам Галас (84)
Арсенал: Фабиански, Саня, Джуру, Галас, Гибс, Уолкът (82 - Ебуе), Сонг (64 мин - Насри), Диаби, Аршавин, Вела (64 - Бендтнер), Ван Перси
Мениджър: Арсен Венгер
Хъл Сити: Майхил, Рикетс, Гарднър, Заяте, Доусън, Ашби (46 мин - Хюз), Бармби (76 - Франс), Джеовани, Фейгън, Манучо, Халмоши (67 - Менди)
Мениджър: Фил Браун
Жълти картони: Галас (А); Халмоши, Доусън, Манучо, Франс, Джеовани (Х)
Съдия: Майк Райли
Стадион: „Емиратс"
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 23:18:00 #56Arsenal were asking questions of the Hull defence but they were getting answers. That was until Gallas forced home the winner with six minutes left. Nasri pumped a free-kick into the area, Djourou then Myhill touched the ball on and Gallas rose highest to force the ball home. The double deflection was crucial as that may have lead the assistant referee not to raise his flag.
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 23:18:00 #55Arsenal were asking questions of the Hull defence but they were getting answers. That was until Gallas forced home the winner with six minutes left. Nasri pumped a free-kick into the area, Djourou then Myhill touched the ball on and Gallas rose highest to force the ball home. The double deflection was crucial as that may have lead the assistant referee not to raise his flag.
edin_chovekk
на 17.03.2009 в 23:16:58 #54Бергич звяр си

Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 23:15:47 #53stetos2000 Карамеле ти си жив мазохист момче.Пи какъв случаи се мазниш на фен на отбор ,които ви би с измислена дузпа.Или тебе си те кефи да те тъпчат

stetos2000
на 17.03.2009 в 22:58:09 #52кан4елскис, Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience. Той не знае какво е засада ти си тръгнал да обсъжа6 футбол с него
Да не говорим за ре4никовия му и умствен потенциал

Eric_Draven
на 17.03.2009 в 22:57:37 #51Благодаря, че си поправи грешката, Дани. Хубава ти е статията и изобщо статиите ти за Арсенал.
highbury
на 17.03.2009 в 22:52:04 #50Stenlyaka Да, видя се много добре, че Джуру игра с глава! http://vbox7.com/play:78550c2f В края на клипчето се вижда най-добре! За мен поне засадата е 100%-ва!
Stenlyaka
на 17.03.2009 в 22:49:14 #49Виж, че почти всички фенове на Арсенал си признаха, че гола е от засада! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Не може да се каже , ти видя ли Джуру да докосва топката с глава . Аз не успях
Stenlyaka
на 17.03.2009 в 22:48:15 #48Те само срещу Арсенал се разиграват ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Защото ние сме слаби , не че те са силни .
highbury
на 17.03.2009 в 22:46:38 #47europe Виж, че почти всички фенове на Арсенал си признаха, че гола е от засада! Нещо което феновете на Манчестър никога не са правели!
Stenlyaka
на 17.03.2009 в 22:43:14 #46Arshavin_Gunner Регистриран на: 03.02.2009, 13:46 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Вила никой не ги брои за живи , Аршавин . Некадърници са . Очаквам да завършат под карамелите накрая
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:41:45 #45europe 4 каджия да не ти излязат криви сметки и боксовата круша фулъм да реши да играе като срещу челси и джонсън да направи и другия ви дървен защиник за резил. и за капак вила да ви дръне 1 3 ка с гарнитура на калната нива.че Ашли Янг,Агбонлахор и Карю без дървето Видич няма да имат спирка.
highbury
на 17.03.2009 в 22:39:50 #44МАЙОPА Същия мач... Това заглавие, как ще го преведеш? http://www.guardian.co.uk/football/2009/jan/04/manchester-united-southampton-fa-cup
Stenlyaka
на 17.03.2009 в 22:39:19 #43Не само педермето Райли , и Хауърд Дъ Кауърд е Торен съдия . Освен това едно от гениалните качества на съра е да настройва поведението на играчите спрямо стила на свирене на съдиите , иначе Видич, Скоулс и Андерсон са нон стоп за гонене....Шрек също . Не е благородно , ама стадиона се пълни и отборът мачка .Докато наш Арсен се подигра с феновете с този сезон и това ще се отрази пагубно на Арсенал ( дано не съм прав )
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:39:00 #42Arsenal Team Statistics Hull City 2 Goals 1 0 1st Half Goals 1 8 Shots on Target 2 11 Shots off Target 4 9 Blocked Shots 0 13 Corners 2 13 Fouls 19 3 Offsides 2 2 Yellow Cards 6 0 Red Cards 0 85.3 Passing Success 64.6 11 Tackles 15 90.9 Tackles Success 86.7 68.3 Possession 31.7 57.5 Territorial Advantage 42.5
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:36:53 #41n/a Я питаи редника защо имал в тях само 4 прозореца,4 врати и бил си налепил стените с плакати на Джерард,Торес,Досена и Ауреило.И има наглоста да се обажда.4 каджията

RicardoDeSanchez
на 17.03.2009 в 22:36:20 #40майора много ми е интересно как изглеждаш ве луд я си сложи някоя снимка на аватара...сигурно си по грозен от тоя тип на аватара ти
n/a
на 17.03.2009 в 22:34:31 #39До колкото гледах мача, победата на Арсенал си беше заслужена, но още малко ако бяха продължили с пропуските, щяха да се оХълцат пак накрая
highbury
на 17.03.2009 в 22:33:33 #38Това че един мач ви е раздал няколко картона, нищо не променя! А как ни спря на нас серията от 49 мача без загуба с ОНАЗИ дузпа на Рууни....това как ще го коментираш? А освен това ви е подарявал още много дузпи и голове от засада, дори и този сезон бихте с негова помощ в първия кръг на ФА. Така че по-кротко!
Arshavin_Gunner
на 17.03.2009 в 22:31:54 #37МАЙОPА Кои ще ви пусне до финала бе недоразумение.Рефера ви ще бъде вашия авер раили.Иначе Феилани пак ще ви го набучи.А Саха може да опули съра.