Отборите на Арсенал и Ливърпул изиграха един от класическите двубои помежду си във Висшата лига. Този път победата беше за "артилеристите" на Микел Артета, които триумфираха с 3:2 за кеф на пълния "Емиратс". В герой за своите се превърна английският национал Букайо Сака, който се разписа на два пъти. Тон за успеха пък даде Габриел Мартинели. И в този двубой Ливърпул демонстрира доста пробойни в своята защита, а въпреки факта, че на два пъти хората на Клоп се връщаха в дербито чрез Нунес и Фирмино, то втората им загуба от началото на кампанията изглеждаше напълно заслужена.

Уест Хям - Фулъм 3:1 в мач от Висшата лига

Възраждането на Уест Хям продължава

"Чуковете" с успех в столичното дерби с Фулъм

Арсенал пък мечтае за големи неща тази година, като към този момент "топчиите" са лидери във временното подреждане с 24 точки. Ливърпул е едва десети...

Снимка 590397

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят стартира по мечтан начин за домакините, които откриха още в 58-ата секунда. Голът на Габриел Мартинели се оказа най-бързото попадение на Арсенал в мрежата на Ливърпул в цялата история на Висшата лига. Макар и прегледана с ВАР, ситуацията, когато Йодегаард изведе Мартинели сам срещу Алисон, а той завърши с лекота в мрежата, се оказа напълно редовна.

Оттук насетне стартира и голямото футболно надиграване между двата тима. В 34-ата минута Дарвин Нунес протегна крак в точния миг, за да засече в мрежата отправената към него топка от Луис Диас.

Челси победи с 3:0 Уулвърхемптън във Висшата лига

Челси с класика над "вълците"

Те вече имат 16 точки и изглежда се стабилизират след мениджърската рокада

Арсенал удари съперника си с втора светкавична контра в края на полувремето. Този път Габриел Мартинели влезе в ролята на асистент, след като прибра технично кълбото на двама "червени" бранители, а после продължи към далечната греда за Сака. Букайо нямаше нужда от втора покана и направи 2:1.

Снимка 590400

Ливърпул за втори пореден път намери сили да изравни, а този път мърсисайдци бяха тези, възползвали се от грешка в центъра. Диого Жота моментално комбинира с Роберто Фирмино, матирал Рамсдейл с красив изстрел по диагонал.

Последваха вихрени мигове пред вратата на Алисон, през които гостите, като по чудо не инкасираха попадение. Лоша услуга обаче им направи Тиаго Алкантара, извършил нарушение в собственото си наказателно поле. Майкъл Оливър се нуждаеше от кратък момент на размисъл, но в крайна сметка отсъди дузпа за Арсенал. Букайо Сака се нагърби с отговорната задача и преодоля вратаря за 3:2.

Снимка 590401

До края футболистите на Ливърпул далеч по-продължително владееха топката, но офанзивните състезатели на Юрген Клоп, сред които не беше замененият в средата на полувремето Мо Салах, така и не намериха път поне към точката.

Халанд отвя конкуренцията и по заплата - взима по 865 000 паунда на седмица!