Арсенал спечели лондонското дерби с Кристъл Палас и продължава да държи здраво първото място в английската Висша лига. В неделния следобед "топчиите" изиграха нов силен двубой под ръководството на Микел Артета и лесно се справиха с градския си опонент 4:1. Попаденията реализираха Габриел Мартинели, Букайо Сака (2) и Гранит Джака. Така разликата между "артилеристите" и втория Ман Сити се покачи до 8 точки, но и "гражданите" са с мач по-малко заради ангажиментите си за ФА Къп.

Саутхамптън - Тотнъм 3:3 в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг

Саутхамптън и Тотнъм не се победиха в голово шоу

Никой не остана доволен след зрелищното равенство

Кристъл Палас, който през седмицата уволни своя мениджър Патрик Вейра, остава 12-ти с 27, но е пряко замесен в битката за спасение.

Снимка 610934

Арсенал стартира доста лежерно първото полувреме и можеше да бъде наказан още в самото начало. Уилфред Заха беше близо до това да отбележи за Палас, но Аарън Рамсдейл се намеси, избивайки в гредата.

Това сякаш стресна селекцията на Артета, която увеличи позитивните си изяви в офанзивен план. Така се стигна до 28-ата минута, когато резултатът беше открит. Букайо Сака изпрати топката от другата страна на терена, където Мартинели елегантно финтира Уорд и с прекрасен изстрел не остави шанс на младока Уитуорт.

През останалото време Арсенал продължи да диктува събитията на терена. Мартин Йодегард отправи два много опасни удара от средна дистанция, които обаче не намираха желаната цел.

Малко преди почивката преднината на домакините беше удвоена. Бен Уайт и Букайо Сака развиха отлично двойно подаване помежду си, за да може звездата с №7 да вкара красиво за 2:0.

Снимка 610933

Второто полувреме не промени с нищо развоя на събитията. Ранната класика оформи Гранит Джака в 55-ата минута. Малко по-късно честта на Палас бе леко съхранена от Шлуп с попадение за 1:3, а честта да оформи крайния резултат имаше Букайо Сака в 74-ата.

След паузата за национални отбори, Арсенал приема у дома Лийдс. Кристъл Палас домакинства на Лестър.