Отборите на Саутхамптън и Тотнъм завършиха 3:3 в зрелищен мач от 28-ия кръг на Премиър лийг, който се изигра на стадион "Сейнт Мерис".

С това равенство "шпорите" останаха на четвъртата позиция във временното класиране с 49 точки, докато "светците" останаха последни с 23, но са само на 2 от спасителния бряг.

"Шпорите" повеждаха на два пъти в мача, като в определен момент дори имаха преднина от два гола, но в крайна сметка не успяха да задържат аванса си и да излязат на трето място във временното класиране.

Лондончани поведоха в резултата в допълнителните минути на първата част чрез удар на Педро Поро.

"Светците" изравниха веднага след почивката чрез Че Адамс, но Тотнъм си върна аванс в 65-ата чрез Хари Кейн, който реализира с глава след центриране на Деян Кулушевски. Столичани реализираха и трети гол с шут в ъгъла на хърватина Иван Перишич четвърт час преди края на редовното време.

Домакините върнаха един гол в 77-ата минута чрез бившия английски национал Тио Уолкът. До драматичната развръзка се стигна в допълнителното време на двубоя на стадион "Сейнт Мерис".

Тогава Папе Сар игра тромаво в наказателното поле и извърши нарушение срещу Ейнсли Мейдланд-Нейлс. Джеймс Уорд-Праус се разписа от бялата точка за крайното 3:3, осигурявайки ценна точка в полза на Саутхямптън, който се намира на 20-то място във временното класиране.

Джейми Карагър изхвърли Ливърпул и Тотнъм от сметките за Топ 4

Мисля, че дълго време смятахме, че Манчестър Юнайтед гарантирано ще стигне дотам, споделя той

Новото попълнение Педро Поро (45), суперзвездата Хари Кейн (65) и Иван Перишич (74) се разписаха за лондончани, а Че Адамс (46), Тио Уолкот (77') и гол от дузпа на Джеймс Уорд-Праус в 93-тата минута донесоха така важната точка за отбора на притежавания от доскорошния мераклият за Левски Драган Шолак тим на Саутхамптън, който остава на дъното на класирането.