Ливърпул е новият лидер в английската Висша лига. Това стана факт, след като „червените" надвиха с изразителното 4:0 Тотнъм в мач от 32-ия кръг от първенството. Автгол на Кабул и попадения на Суарес, Коутиньо и Хендерсън осигуриха трите точки за мърсисайдци, които вече водят с 2 пред Челси и 4 пред Манчестър Сити. „Гражданите" обаче имат и мач по-малко. За Ливърпул това бе 8-а поредна победа във Висшата лига, а с попадението си Луис Суарес вече има 29 гола в първенството!

Двубоят на „Анфийлд" започна отлично за домакините, които откриха резултата още във 2-ата минута! Глен Джонсън нахлу мощно в полето и центрира по земя успоредно на голлинията, а Кабул, в опита си да изчисти, си отбеляза комичен автогол - 1:0 за Ливърпул! Попадението отвори допълнително двубоя, а лондончани също показаха характер и отговориха с няколко опасни удара на Ериксен и Солдадо, но Миноле бе на мястото си и спаси.

В средата на полувремето Ливърпул нанесе втория си удар, този път чрез „обичайния заподозрян" - Луис Суарес. Уругваецът се възползва от грешно отиграване на Майкъл Доусън, след което с лекота надбяга Кабул и от няколко метра с левия крак вкара с удар по диагонала -2:0. Любопитното е, че Доусън сгреши с може би първото си докосване на топката в срещата, тъй като току що бе заменил получилия травма Фертонген.

В последните 5 минути на първата част Луис Суарес на два пъти бе близо да нов гол. В първия случай топката се отби в напречната греда, а във втория премина на сантиметри в страни от вратата.

В началото на втората част домакините направиха още една магическа атака. Стъридж изведе майсторски Стърлинг, той от своя страна намери на чиста позиция Хендерсън, но последният шутира много неточно и пропусна да направи аванса на домакините класически.

Нищо не бе в състояние да спаси вратата на Тотнъм от трети гол в 55-ата минута. Фелипе Коутиньо получи топката в близост до полето и с прецизен удар по земя вкара за 3:0.

Четвърт час преди края на срещата Джордан Хендерсън се разписа директно от свободен удар, реализирайки петото си попадение от началото на сезона.

ЛИВЪРПУЛ - ТОТНЪМ 4:0

1:0 Кабул (2'-автогол)

2:0 Суарес (25')

3:0 Коутиньо (55')

4:0 Хендерсън (75')

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Джонсън, Шкъртел, Агер, Фланаган, Джерард (70' Джерард), Хендерсон, Стърлинг (81'  Моузес), Коутиньо (63' Алън), Суарес, Стъридж

ТОТНЪМ: Лорис, Ноутън, Кабул, Фертонген (24' Доусън), Роуз, Ленън (59' Таузенд), Бенталеб, Шадли, Ериксен, Сигурдсон, Солдадо.