Манчестър Сити се завърна на върха във Висшата лига. "Гражданите" победиха Бърнли с 2:1 като гост.

Тимът на Хосеп Гуардиола реализира пълен обрат след две попадения на Серхио Агуеро. Така преди изиграването на другите срещу от кръга, Сити е лидер, но може да бъде изместен от Челси при успех на "сините" над Тотнъм днес.

Домакините отбелязаха първото попадение в 14-ата минута, когато Отаменди подаде на Дийн Марни и той със страхотен удар от въздуха реализира за 1:0 за Бърнли.

След полученото попадение, Сити вдигна оборотите. В 37-ата минута Агуеро засече от корнер за 1:1.

В 60-ата минута при една опасна атака Мий и Уорд се сблъскаха и паднаха. Ферандиньо бутна топката към аутлинията, след това успя да подаде пред вратата, където се получи по-скоро рикошет, но Агуеро все пак реализира втория гол.

След този мач, Сити е лидер с 30 точки. Бърнли пък е 12-ти с 14 пункта.