Елитните Вихрен и Сливен осигуриха участието си на осминафиналите в турнира за Купата на България след като отстраниха представителите на източната "Б" група Любимец и Миньор (Раднево).

Тимът от Сандански се наложи при гостуването си в Любимец с 2:1. Вихрен поведе в резултата чрез Светослав Георгиев в 34-ата мин., а минута след почивката гръцкият нападател Христос Аритцис удвои резултата. В даденото от съдията продължение домакините стигнаха до почетно попадение и Емил Петков оформи крайния резултат 1:2.

В двубоя на югоизточна България домакинът Миньор (Раднево) загуби с 0:2 от Сливен. Тимът на Йордан Лечков реши нещата в своя полза в последните 20 минути на срещата. В 72-ата мин Владимир Зафиров откри резултата, а в 86-ата Иван Стоянов реализира за крайното 0:2.