90+4′
Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 1576
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пловдив) победи с 1:0 Верея в първи полуфинален двубой за Купата на България

Ботев удари Верея в 93-ата минута и вече мечтае за финал

Тодор Неделев се превърна в герой за "канарите"

90+3′

ГООООООЛ ЗА БОТЕВ!!!!0:1!! НЕДЕЛЕВ-ДУЗПА!! И когато всички очакваха последния съдийски сигнал на Волен Чинков, Верея демонстрира старата си слабост и се срина буквално в последната секунда. В 93-ата минута опитният Владимир Зафиров не успя да спре Омар Косоко при едно центриране, заради което му се наложи да го фаулира. Това бе видяно отлично от рефера, който не се поколеба да посочи дузпата. С  отговорната задача се нагърби Тодор Неделев, който хладнокръвно прати Пламен Колев в обратния ъгъл и така приближи "канарите" на само 90 минути от финала за Купата на България!

89′

Мирослав Енчев ще подпомогне отбраната на "лъвовете" в оставащите минути до края.

88′

Опитният Георги Андонов отстъпва мястото си на Васил Калоянов.

81′

Закъснял шпагат на Хасани, който му "спечели" и официално предупреждение.

78′

Първа промяна в лагера на Верея. В игра влиза Венци Бенгюзов, заменил Салим Керкар.

77′

Антонио Вутов заменя Фернандо Виана, който се позагуби през втората част.

68′
Феновете на Ботев сътвориха безредици по време на полуфинала с Верея

Бултрасите пак се проявиха! Опитаха се да сравнят със земята стадион "Трейс Арена"

Грозни сцени в Стара Загора

66′

УЛТРАСИТЕ НА БОТЕВ ВЛИЗАТ НА ТЕРЕНА! Поредицата от съдийски тесли ядоса феновете на Ботев, които изкъртиха една от предпазните огради на "Трейс Арена". Всичко това доведе до сцени на сериозно напрежение!

64′

Голяма грешка на главния съдия - Волен Чинков, който показа незаслужен жълт картон на Фернандо Виана. Това вбеси щаба на Ботев, като заради бурната си реакция на трибуните бе пратен докторът на "канарите".

61′

ЕУЖЕНИО! Първото по-интересно положение след паузата се откри пред Педро Еуженио. След точно час футбол, португалското крило получи правото да изпълни пряк свободен удар. Мерникът му обаче не бе достатъчно точен и топката излезе в аут.

54′

Първо официално предупреждение в мача. Получава го Лазар Марин, който наруши правилата срещу Педро Еуженио.

53′

Липса на комуникация доведе до грешка в отбраната на Ботев, която позволи на Цветанов да центрира в наказателното поле на пловдивчани. Георгиев следеше играта и пресече опасността още в зародиш.

46′

На почивката в игра за Ботев се появява Омар Косоко, който заменя неубедителния през първата част Серкан Юсеин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

30′

Изстрел на Лъчезар Балтанов от средна дистанция, който не намери очертанията на старозагорската врата.

27′

Предпазлива игра от страна на двата тима. Действията се развиват предимно в центъра на терена. Изобилстват неточните подавания.

21′

ВИАНА! Ботев (Пд) демонстрира признаци на живот в 21-ата , когато Фернандо Виана получи подаване от капитана Балтанов и през опитващия се да го спре Бандаловски отправи диагонален изстрел. За негово съжаление, коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда на Пламен Колев.

16′

РЕШИТЕЛНА НАМЕСА НА ГЕОРГИЕВ! Селекцията на Александър Томаш продължи систематично да пресира своя опонент и малко след това отново имаше добро положение в своя актив. Чико Цветанов направи нов силен пробив по крилото, който завърши с много добро центриране към непокрития на далечната греда Еуженио. С веща намеса обаче отново блесна Георгиев, предотвратил с една ръка евентуалната голова асистенция.

10′

ШАНС ЗА ВЕРЕЯ! Въпреки стабилната подкрепа по трибуните, отборът на Ботев стартира припряно турнирната битка и можеше да инкасира гол още в 10-ата минута. Георги Георгиев обаче бе на своето място, след като по отличен начин отрази удар с глава на Георги Андонов. Ситуацията се затрудни допълнително и от факта, че при изстрела на нападателя на Верея, топката се отклони и в гърба на Владимир Зафиров. Самото центриране пък бе дело на Момчил Цветанов.

6′

Лек домакински натиск от страна на Верея. Всичко, до което се добраха играчите на Александър Томаш бяха няколко центрирания, не създали никакъв проблем за Георги Георгиев.

4′

Въпросните тимове се познават и до най-малка подробност, тъй като до този момент са изиграли 3 мача за първенство и 2 контролни срещи. Преди няколко дни "лъвовете" победиха своя опонент насред Коматево в сблъсък от плейофите за оставане в Първа лига.

Верея победи Ботев и нанесе тежък удар по самочувствието на „канарчетата" (ВИДЕО)

Пловдивчани проспаха 70 минути от мача

3′

"Канарите" са вдигали Купата през 1962 и 1981 година. Пловдивчани имат и 9 загубени финала, като последният е през 2014 година срещу Лудогорец.

2′

Изключителна атмосфера на "Трейс Арена". Феновете на Ботев са изпълнили до краен предел стадиона на своя съперник.

1′