Верея победи пловдивския Ботев на неговия комплекс в Коматево с 1:0 и заплете възела в група „Б" на втората осмица. „Лъвовете" надиграха тактически своите съперници, които се събудиха чак в последните 20 минути. Александър Томаш спечели първата от четирите битки между двата отбора.

НА ЖИВО Ботев (Пд) - Верея: “Лъвовете" спечелиха в Коматево

Двата отбора ще играят отново след пет дена за купата

Наставникът на Верея беше подредил много добре своите играчи отзад. Те затвориха всички подстъпи към вратата и при всяка възможност тръгваха на контри. Най-активни бяха Георги Андонов и Педро Еуженио.

„Канарчетата" търпеливо разиграваха, но бяха безидейни, което ги изнерви.

В 16-та минута Педро Еуженио откри резултата. Той получи прекрасен пас от Андонов, финтира защитник и стреля неспасяемо покрай ръката на Чворович за 0:1. Подобна атака имаше и в края на първото полувреме. Тогава Еуженио подаде на непокрития Андонов, който направи невъзможен пропуск, уцелвайки гредата от много близо. Андонов можеше да влезе с топката във вратата.

Снимка 288695

През останалото време играта беше твърда преминаваща в груба. Станислав Тодоров разреши по здрави влизания и показа седем жълти картона до почивката.

След почивката в игра влезе Омар Косоко, който внесе голяма промяна в играта на „канарчетата". Въпреки това домакините проспаха първите 25 минути. Играчите на Верея убиваха времето и рядко поглеждаха напред.

В последните минути Косоко и Тодор Неделев се активизираха и направиха няколко остри атаки отдясно. И двамата излязоха в удобни ситуации, но не можаха да нанесат удар в очертанията на вратата. Веднъж Аргилашки се намеси, спасявайки удар на Неделев с коляно.

Снимка 288694

В края вратарят на Верея се контузи, когато изрита топката напред. Той стисна зъби и доигра срещата, защото Томаш беше приключил със смените.

С тази победа Верея се върна в борбата за избягване на квалификациите. Ботев е начело с 38 точки. Старозагорци са втори с 33 точки, а Славия с мач по-малко с 31 точки. Монтана има 12 точки и няма за какво да играе. Утре Славия ще гостува в Ловеч.