Отборът на Ботев (Пд) направи решителна крачка към класирането си на финал за Купата на България. Селекцията на Николай Киров спечели с минималното 1:0 първия си полуфинален двубой срещу Верея. Подкрепяни от близо 1000 свои привърженици в Стара Загора, "канарите" нанесоха своя удар с гол, късно в добавеното време, дело на Тодор Неделев от дузпа.

Като цяло мачът на "Трейс Арена" предложи страхлив футбол без положения, който обаче бе решен от една индивидуална грешка в заветния му миг.

Верея - Ботев 0:1 (Развой на срещата по минути)

Тодор Неделев приближи "канарите" до мечтания финал

Турнирната битка ще бъде запомнена и изстъпленията на пловдивската агитка, която без малко не нахлу на терена заради поредица от грешни отсъждания от страна на главния съдия Волен Чинков.

Въпреки стабилната подкрепа по трибуните, отборът на Ботев стартира припряно турнирната битка и можеше да инкасира гол още в 10-ата минута. Георги Георгиев обаче бе на своето място, след като по отличен начин отрази удар с глава на Георги Андонов. Ситуацията се затрудни допълнително и от факта, че при изстрела на нападателя на Верея, топката се отклони и в гърба на Владимир Зафиров. Самото центриране пък бе дело на Момчил Цветанов.

Селекцията на Александър Томаш продължи систематично да пресира своя опонент и малко след това отново имаше добро положение в своя актив. Чико Цветанов направи нов силен пробив по крилото, който завърши с много добро центриране към непокрития на далечната греда Еуженио. С веща намеса обаче отново блесна Георгиев, предотвратил с една ръка евентуалната голова асистенция.

Лудогорец сложи край на головата суша, размаза от бой Литекс и ще играе финал за Купата!

Разградчани биха с 4:0, обезсмислиха реванша в Ловеч само за едно полувреме

Ботев (Пд) демонстрира признаци на живот в 21-ата минута, когато Фернандо Виана получи подаване от капитана Балтанов и през опитващия се да го спре Бандаловски отправи диагонален изстрел. За негово съжаление, коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда на Пламен Колев.

До почивката "лъвовете" имаха няколко възможности да центрират от статично положение, но нито едно от тях така и не донесе някоя реална опасност за отбраната на Ботев. Гостите пък се ядосаха на спорни отсъждания на съдията Волен Чинков, който на два пъти не пожела да даде фаул за "канарите" пред наказателното поле на Верея.

Първото по-интересно положение след паузата се откри пред Педро Еуженио. След точно час футбол, португалското крило получи правото да изпълни пряк свободен удар. Мерникът му обаче не бе достатъчно точен и топката излезе в аут.

Феновете на Ботев сътвориха безредици по време на полуфинала с Верея

Бултрасите пак се проявиха! Опитаха се да сравнят със земята стадион "Трейс Арена"

Грозни сцени в Стара Загора

Феновете на Ботев (Пловдив) отново напомниха за себе си в 66-ата минута. Ултрасите опитаха да разрушат стадион "Трейс Арена" в Стара Загора по време на полуфинала от турнира за Купата на България между техните любимци и Верея.

Бесни от съдийските отсъждания на Волен Чинков, част от най-запалените привърженици на "жълто-черните" разрушиха част от предпазната ограта и бяха на път да нахлуят на терена. Всичко това изплаши сериозно 22-ата футболисти, които панически тръгнаха към тунела, за да се спасят от гнева на ултрасите.

За радост на всички, сред симпатизиращите на Ботев имаше хора, които осмириха своите съмишленици и дори с цената на малка "гражданска война" между самата агитка на пловдивчани, срещата продължи по план.

За нейната сигурност спомогна и пристигането на допълнително количество полиция, която потушира напрежението в квартал "Кольо Ганчев".

И когато всички очакваха последния съдийски сигнал на Волен Чинков, Верея демонстрира старата си слабост и се срина буквално в последната секунда. В 93-ата минута опитният Владимир Зафиров не успя да спре Омар Косоко при едно центриране, заради което му се наложи да го фаулира. Това бе видяно отлично от рефера, който не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Тодор Неделев, който хладнокръвно прати Пламен Колев в обратния ъгъл и така приближи "канарите" на само 90 минути от финала за Купата на България!

Реваншът между двата тима е насрочен за 26 април (сряда) от 18:00 часа.