Лидерът във Втора лига ЦСКА 1948 продължава напред в турнира за Купата на България.

"Червените" сториха това, след като надвиха с 2:1 елитния Дунав в София. Двата тима предложиха равностойна битка, която все пак бе решена от намиращите се в отлична форма играчи на домакините Андон Гущеров и Денислав Александров. Между тях за русенци се разписа Свилен Щерев, но и това не помогна на "драконите" да избегнат злощастната си съдба.

Витоша с категоричен успех над Черноморец (Балчик) за Купата

"Тигрите" победиха своя съперник с 4:0

Така селекцията на Петко Петков очаква следващия си съперник в надпреварата, докато Дунав ще се акцентира изцяло върху представянето си в най-високото ниво на българския футбол.

Снимка 444778

Двубоят в центъра на София започна по мечтан начин за момчетата на Петко Петков. "Червените" успяха да поведат в резултата още с първата си атака за мача. Домакините осъществиха бърза комбинация през центъра, която се придвижи по фланга за Денислав Александров. Крилото пусна прострелен пас за дебнещия на далечната греда Андон Гущеров, реализирал без никакъв проблем в мрежата на Ганев.

Макар и с доста трудности, гостите от Русе съумяха да дадат отговор на предизвикателството в 18-ата минута. Иван Селеменев се оказа изненадващо отдясно на атаката и пробва шут от средна дистанция, който беше майсторски отразен от внимателния Даниел Наумов.

Септември на осминафинал за Купата след голово шоу със Спартак (Плевен)

Селекцията на Милен Радуканов триумфира с 4:3

Отбраната на "драконите" определено изпитваше затруднения при центрираните топки в полета на Ганев. При поредна такава украинският страж на Дунав отново действа плахо и позволи в полето му да настане лек хаос. Нещата можеха да отидат и към попадение, но реферът отсъди игра с ръка в атака на "червените".

Снимка 444783

Дунав можеше да промени съдбата си в 38-ата минута. Ахмед Ахмедов демонстрира непримиримост и се пребори за топката близо до аутлинията. Последва негово успоредно на голлинията подаване, но Свилен Щерев беше прекалено далеч, за да засече острия пас.

ЦСКА 1948 - Дунав 2:1 (Развой на срещата по минути)

Точни за успеха на "червените" бяха Андон Гущеров и Денислав Александров

Гостите дочакаха своя момент и стигнаха до изравнително попадение в 42-ата минута. Ахмед Ахмедов ангажира отбраната на ЦСКА 1948 при центриране на Самуел Инкоом. Всичко това позволи на Свилен Щерев да остане напълно непокрит от "червените" и с глава отблизо не остави никакъв шанс за реакция на Наумов.

Арда се справи с Хебър и е осминафиналист за Купата на България

Кърджалии се наложиха с 2:0 над своя съперник

Дунав можеше да стигне до пълния обрат в двубоя малко след подновяването на играта. Появилият се като резерва Стефан Христов демонстрира отличен поглед върху играта и продължи за непокрития Селеменев, който преди да бъде покосен от шпагат отправи изстрел, преминал встрани от мрежата на Наумов. Във въпросната ситуация русенци поискаха и дузпа, но бяха бързо порязани от главния съдия.

Снимка 444780

"Драконите" определено играеха по-добре след втората част. Поредното доказателство за това беше тежкият шут на Ахмед Ахмедов в 59-ата минута, който с мъка беше избит от съперниковия вратар.

Постепенно футболистите на ЦСКА 1948 се отърсиха от натиска на Дунав и на своя глава погледнаха по-смело към вратата на Ганев. Така се стигна до щастливата за "червените" 72-ра минута. Андон Гущеров отново ангажира със своята особа двама от защитниците на "драконите". Последва негово прекрасно центриране за Денислав Александров, който се възползва от неразбирателството между Инкоом и вратаря на русенци, за да направи 2:1.

Берое е на осминафинал за Купата на България

Берое не се затрудни с последния във Втора лига

Заралии са осминафиналисти за Купата на България

Домакините можеха да решат всичко в този мач с настъпването на 78-ата минута. Резервата Ивайло Климентов направи бързо двойно подаване с Васил Шопов и излезе сам срещу Ганев. Насочената от него топка обаче мина покрай далечната греда на Дунав.

До края футболистите на Дунав впрегнаха всичките си сили, за да стигнат до изравняването, но селекцията на Людмил Киров дори и не стигна до някаква съществена голова възможност.

Снимка 444781

След емоциите за Купата, двата тима отново се заемат със задачите си в шампионата. В елитната ни дивизия Дунав ще приеме у дома Лудогорец. Във Втора лига пък ЦСКА 1948 има здраво гостуване на Литекс.

Локомотив (Пловдив) разби Балкан (Ботевград) с 3:0 като гост