Отборът на Септември (София) стана поредният осминафиналист за Купата на България. Момчетата на Милен Радуканов обаче трябваше да преминат през изключителна драма срещу плевенския Спартак. Зрелището в столичния квартал "Драгалевци" завърши при резултат 4:3.

Берое е на осминафинал за Купата на България

Берое не се затрудни с последния във Втора лига

Заралии са осминафиналисти за Купата на България

Началото беше ударно за септемврийци, които поведоха още в 4-ата минута чрез младежкия национал Георги Русев. Малко след това обаче паритетът беше възстановен, след като Петър Тончев наказа бившия си клуб.

Арда се справи с Хебър и е осминафиналист за Купата на България

Кърджалии се наложиха с 2:0 над своя съперник

Случилото се не притесни столичани, които до почивката реализираха още две попадения в мрежата на Борислав Начев, като те бяха дело на Стилиян Николов и Борис Галчев.

Изненадващо за домакините обаче, Спартак се вдигна на щурм през втората част и докара нещата до 3:3 след два гола на снажния централен защитник Кристиян Григоров.

Така кулминацията на сблъсъка беше оставена за 87-ата минута, когато съдията Петър Кузев отсъди дузпа за Септември. Тя бе точно реализирана от Павел Петков и така хората на Милен Радуканов продължават в следващата фаза на надпреварата.

Локомотив (Пловдив) разби Балкан (Ботевград) с 3:0 като гост

Локо (Пд) мина лесно през Балкан за Купата

"Смърфовете" с класически успех в Ботевград

СЕПТЕМВРИ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 4:3

1:0 Русев (4), 1:1 Тончев (10) , 2:1 Николов (12), 3:1 Галчев (44), 3:2 Григоров (56), 3:3 Григоров (78), 4:3 Петков (87-дузпа)