Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. "Смърфовете" победиха с 3:0 като гости Балкан (Ботевград). Точни за актуалния носител на трофея бяха Диниш Алмейда (27), Ален Ожболт (37) и Димитър Илиев (62).

Футболистите на Бруно Акрапович пропуснаха още няколко изгодни положения, за да направят успеха си по-изразителен.

Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Диниш Алмейда засече с глава центриране от пряк свободен удар.

Секудни по-късно Абдулахи намери в наказателното поле Ожболт, който от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

В 35-ата минута Любомир Караниколов можеше да изравни, но Илко Пиргов се справи с удара му.

Две минути по-късно Илиев намери Ожболт, който финтира бранител и с мощен удар от близка дистанция не остави шансове на Калин Дончев.

В 62-ата минута "смърфовете" направиха резултата класически. Гостите организираха отлична контраатака, при която Един Бахтич намери Димитър Илиев, който финтира играч на ботевградчани и вкара за 0:3.

Десет минути по-късно можеше да се разпише и Момчил Цветанов, но стреля неточно с глава.

В заключителните секудни на срещата Ожболт можеше да вкара и четвърти гол, но Дончев спаси.