Столичният Септември също се добра до следващата фаза в турнира за Купата на България. Момчетата на Николай Митов победиха Вихрен като гост с 2:0.

Аматьорският тим от Трета лига даде сериозен отпор на елитния си опонент, но в крайна сметка попаденията на Калоянов и Гади се оказаха достатъчни за елиминацията на южняците. Резултатът можеше да поеме и в друга посока, ако с пропуски за Вихрен не блеснаха опитните Ласков и Сандански. За "зелените" цял мач на вратата записа бившият играч на Славия и Левски - Стефано Кунчев.

Дунав е осминафиналист за Купата на България

"Драконите" изпепелиха мечтите на скромния Сокол (Марково)

Русенци победиха Сокол (Марково) с 4:1 като гост

Септември подходи като отбор от елита и набързо се възползва от прекомерното страхопочитание на отбора домакин. Още в 7-ата минута Крис Гади напредна по крилото и центрира за Васил Калоянов. Снажният таран отправи изстрел с глава, който и след доста слабата намеса на добре познатия Стефано Кунчев се превърна в попадение.

Оттук до почивката обаче, на терена в Сандански имаше само един тим - този на домакините. "Зелените" натиснаха здраво септемврийци и пред вратата на Янко Георгиев стана напечено. Отлични възможности за гол обаче пропиляха големите звезди на тима - Антонио Ласков и Александър Якимов.

До края емоциите взеха връх. Домакините повярваха, че имат сили да спрат своя опонент и малко преди края, никой в Сандански не повярва как след едно лудо меле, топката само срещна страничната греда на Янко Георгиев.

Елитните тимове се добраха до осминафиналите за Купата на България

Тимовете от елита не допуснаха изненади за Купата на България

Берое, Дунав и Септември с изразителни успехи далеч от дома

Хвърлили всичко в атака, вихренци станаха лесна плячка за своя опитен съперник и в даденото от съдията продължение, Крис Гади самостоятелно оформи крайното 0:2.

ВИХРЕН - СЕПТЕМВРИ 0:2

0:1 Калоянов (7'), 0:2 Крис Гади (90+1)

СТАДИОН: "Вихрен"

СЪДИЯ: Мустафа Шефкет

ВИХРЕН: Кунчев, Митрев, Стоев, Манолски, Бачев, Саватов, Самарджиев, Пехливанов, Ласков, Стоянов, Якимов (резерви: Ставлев, Тусонджиев, Мицаков, Русков, Дънгов, Славков, Харизанов)

СЕПТЕМВРИ: Георгиев, Трифонов, Предев, Генчев, Стоянов, Иванов, Тилев, Сандански, Калоянов, Байду, Гади (резерви: Георгиев, Добрев, Стоичков, Костадинов, Дос Рейс, Тошев, Тодоров)