Литекс приема Левски в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Двубоите между „сини" и „оранжеви" традиционно са натоварени с голям заряд, а очакванията сега също са в тази насока. След срещата ще бъде определен първият полуфиналист в турнира.

СЪСТАВИТЕ И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Жребият често е противопоставял Левски и Литекс във втората по престиж в България надпревара, а в последните 5 сезона столичани и ловчанлии са мерили сили два пъти на четвъртфинал. През сезон 2010/11 Литекс минава напред след дузпи, а през 2012/13 гол на чужд терен класира левскарите напред.

Двата състава се познават отлично. От началото на сезона в А група „оранжеви" и „сини" изиграха два мача. Първият, състоял се на стадион „Георги Аспарухов" през юли, завърши с голово реми - 2:2, а във втория, който се игра през октомври на Градския стадион в Ловеч, Левски стигна до успех с 2:1.

Само няколко дни след изиграването на мача за Купата пък Левски и Литекс отново ще спорят, но за първенство. Битката за майсторския ни ешелон е планирана за 12 декември.

И Левски, и Литекс „загряха" с равенства за дуела помежду си. В последния 19-и кръг от А група, момчетата на Стойчо Стоев направиха 0:0 с Ботев, а футболистите на завърналия се на поста старши треньор на Литекс Люпко Петрович стигнаха до 1:1 с Лудогорец.

След последния двубой на Литекс стана ясно, че ловчанлии ще бъдат без двама свои основни футболисти срещу Левски. Става дума за Кристиан Малинов и Рафаел Перес, който получиха пети жълти картони в срещата срещу разградчани.

В лагера на „сините" Стойчо Стоев не може да разчита на контузения нападател Умар Диаби и така в атака разполага само с юношата Илия Димитров и Линел Китамбала.

Главен съдия на мача в Ловеч ще бъде Таско Тасков. Негови асистенти ще са Валентин Желев Добрев и Николай Петров Стайков. Четвърти съдия ще бъде Цветан Кръстев.