Лудогорец се класира на финала за Купата на България след изключително драматичен двубой срещу Черно море.

"Орлите" се наложиха след изпълнение на дузпи, до които се стигна след успех с 2:1 за "моряците" в редовното време.

В първия двубой "орлите" победиха с 2:1 във Варна.

Днес тимът на Илиан Илиев първи поведе в резултата чрез Васил Панайотов, но само три минути по-късно Спас Делев изравни.

Снимка 617827

Източник: startphoto.bg

В края на мача, "моряците" имаха сериозни претенции за дузпа заради игра с ръка на Вердон, но реферът Гидженов бе категоричен, че няма основание да отсъди наказателен удар. Буквално в последните секунди, "моряците" се добраха до продължения след попадение на Матеуш Машадо.

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута домакините първи стигнаха до опасно положение. Десподов центрира от пряк свободен удар, Игор Пластун засече с глава в наказателното поле и стреля, но топката се отби в горната греда.

Снимка 617825

Половин час след началото на двубоя, Черно море загуби топката, в наказателното поле Дробаров успя да блокира Тисера и топката отиде към Спас Делев, който стреля отляво, но неточно. В 41-ата минута гол за Лудогорец не бе зачетен! Кирил Десподов изпълни блестящ пряк свободен удар, Вердон опита удар, Дюлгеров изби и топката попадна в Пластун, който вкара, но неправомерно заради засада при центрирането.

Лудогорец - Черно море, 1:2, (Развой на срещата по минути)

Голяма драма в Разград

В началото на втората част, отново попадение на разградчани не беше зачетено. Спас Делев прати топката в мрежата след подаване на Десподов, но капитанът на Лудогорец е бил в засада и отново гол няма. В 55-ата минута "моряците" изненадаха неприятно домакините. Мазир Сула центрира отляво, Игор Пластун отклони с глава, но топката стигна в Васил Панайотов, който от близка дистанция засече в мрежата на "орлите" за 0:1.

Радостта на варненци обаче беше прекалено кратка. Само три минути по-късно, шампионите изравниха. Иса загуби топката в средата на терена,Нонато намери Кирил Десподов, който проби отляво и от аутлинията успя да центрира към наказателното поле, където Спас Делев засече и с глава направи 1:1.

В 65-ата минута Кирил Десподов получи жълт картон, който бе негов пети, което означава, че ще пропусне следващия мач на Лудогорец - срещу Локо (Пловдив).

Малко по-късно капитанът беше и изваден от игра.

В последните минути на редовното време, Атанас Илиев стреля, топката се удари в ръката на Оливие Вердон, Гидженов не отсъди дузпа, а ВАР бързо потвърди решението му.

Лудогорец вече предвкусваше класирането си на финал, а секунди преди края Черно море удари. Футболистите на Илиан Илиев се добраха до скъпоценно попадение, което се оказа достатъчно, за да може срещата да навлезе в продължения. При дълбоко центриране, Даниел Димов отигра топката с глава, когато негов съотборник отклони кълбото към Матеуш Машадо, който не сгреши от такава позиция.

Така срещата отиде в продължения, които обаче не предложиха особени опасности.

Така се стигна до изпълнения на дузпи. В тях Атанас Илиев и Едгар Пашеко пропуснаха за Черно море, а Лудогорец не допусна грешка и така се класира за финала, където ще се изправи срещу ФК ЦСКА 1948.