Черно море загуби с 1:2 от Лудогорец в първи полуфинал от Купата на България. Алекс Фернандес изведе "моряците" напред в 13-та минута. Гостите обаче направиха обрат в рамките на първото полувреме, благодарение на головете на Густаво Нонато (18") и Игор Пластун (34").

През втората част липсваха по-сериозните положения пред двете врати, но арбитърът Волен Чинков изгони Стефан Велев, както и спести дузпа за Черно море, макар да имаше явно нарушение на Игор Пластун срещу капитана Васил Панайотов, като от ВАР дори не прегледаха ситуацията.

Очаквано, началото на двубоя беше динамично. Двата отбора организираха по една опасна атака. Първо домакините имаха шанс да открият резултата, когато след добра комбинация Алекс Фернандес отправи удар, който бе блокиран. При шанса за гостите, Матиас Тисера пък стреля от границата на наказателното поле, без да затрудни вратаря Иван Дюлгеров.

Още в 10-та минута Лудогорец можеше да поведе в мача. Нападателят Кирил Десподов се измъкна умело от опеката на централните защитници на "моряците", след което обезателно насочи топката към Дюлгеров, ала стражът се отличи с качествена намеса.

Снимка 615695

Източник: startphoto.bg

Въпреки предимството в притежанието на топката на разградчани, играчите на Илиан Илиев съумяха да открият резултата в 13-та минута! Александър Василев и Едгар Пашеко осъществиха великолепна комбинация, когато при удар, спасен от Симон Слуга, кълбото попадна в Алекс Фернандес, а халфът нямаше как да сбърка от такава позиция.

Възпитаниците на Ивайло Петев не се сломиха при допуснатото попадение и бързо възстановиха паритета в 18-та минута! Българският национал Кирил Десподов принуди Иван Дюлгеров да прави спасяване, но кълбото се озова в Густаво Нонато, чийто изстрел нямаше как да бъде отразен.

Снимка 615685

"Орлите" се възползваха максимално от предоставената им възможност, тъй като получиха правото да изпълнят фаул. В 34-та минута най-активният в състава на Лудогорец Кирил Десподов центрира в наказателното поле, където бранителят Игор Пластун успя да се разпише, за да оформи обрата през първата част.

Второто полувреме стартира с основателни претенции за дузпа от страна на Черно море, които  учудващо останаха неудовлетворени от главния съдия Волен Чинков. Игор Пластун сбърка при изнасянето на топката, след което ясно се видя, че задържа за фланелката полузащитника Васил Панайотов.

Снимка 615684

В 56-та минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, предизвиквайки Иван Дюлгеров отново да демонстрира качествата си.

Миналогодишните шампиони също искаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза заради игра с ръка. Реферът Волен Чинков даде знак, че играта трябва да продължи, след като проверката на ВАР приключи.

Черно море остана с човек по-малко в 84-та минута, когато Стефан Велев фаулира съперник в центъра на терена. Волен Чинков първоначало вдигна жълт картон и посочи на съперниците да подновят играта. Асистентите обаче го посъветваха да провери съприкосновението на ВАР. При проверката, той промени решението си и показа пресилен червен картон.

Черно море - Лудогорец 1:2 (Развой на срещата по минути)