Турнир: Купа на България Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

84′

Червен картон за Стефан Велев! Полузащитникът фаулира съперник в центъра на терена. Волен Чинков първоначало вдигна жълт картон, но асистентите го посъветваха да провери съприкосновението на ВАР. При проверката, той промени решението си и показа пресилен червен картон.

76′

Липсват по-сериозните положения пред двете врати, откакто започна втората част. Домакините пробват чрез скоростни разигравания да преодолеят отбраната на Лудогорец.

Снимка 615695

Източник: startphoto.bg

76′

Педро Нереси заменя Клод Гонсалвеш.

66′

Жълт картон за Васил Панайотов.

61′

Кирил Десподов е заменен от Бърнард Текпетей.

61′

Атанас Илиев напуска, за да влезе Исмаил Иса.

61′

Мишаел Алвес заменя Едгар Пашеко.

60′

Игор Тиаго заема мястото на Матиас Тиссера.

57′

Миналогодишните шампиони също искаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза заради игра с ръка. Реферът Волен Чинков показа, че играта трябва да продължи, след като проверката на ВАР приключи.

Снимка 615697

56′

Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, предизвиквайки Иван Дюлгеров отново да демонстрира качествата си.

51′

Основателни претенции за дузпа от страна на Черно море, които до момента учудващо остават неудовлетворени от главния съдия Волен Чинков. Игор Пластун сбърка при изнасянето на топката, след което ясно се видя, че задържа за фланелката полузащитника Васил Панайотов.

46′

Велислав Василев заменя Николай Златев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

34′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" се възползваха максимално от предоставената им възможност, тъй като получиха правото да изпълнят фаул. Най-активният в състава на Лудогорец Кирил Десподов центрира в наказателното поле, където бранителят Игор Пластун успя да се разпише.

33′

Александър Василев си изкара жълт картон.

28′

Владеене на топката: Черно море 40 %, Лудогорец 60%.

18′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Възпитаниците на Ивайло Петев не се сломиха при допуснатото попадение и бързо възстановиха паритета! Българският национал Кирил Десподов принуди Иван Дюлгеров да прави спасяване, но кълбото се озова в Густаво Нонато, чийто изстрел нямаше как да бъде отразен.

13′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Въпреки предимството в притежанието на топката на разградчани, играчите на Черно море съумяха да открият резултата! Александър Василев и Едгар Пашеко осъществиха великолепна комбинация, когато при удар, спасен от Симон Слуга, кълбото попадна в Алекс Фернандес, а халфът нямаше как да сбърка от такава позиция.

10′

Пропуск за "орлите"! Нападателят Кирил Десподов се измъкна умело от опеката на централните защитници на "моряците", след което обезателно насочи топката към Дюлгеров, ала стражът се отличи с качествена намеса.

2′

Динамично начало на двубоя! Двата отбора организираха по една опасна атака. Първо домакините имаха шанс да открият резултата, когато след добра комбинация Алекс Фернандес отправи удар, който бе блокиран. При шанса за гостите, Матиас Тисера пък стреля от границата на наказателното поле, без да затрудни вратаря Иван Дюлгеров.

1′

Илиан Илиев Ивайло Петев
22. Георги Георгиев (в) 1. Серджио Падт (в)
86. Исмаил Иса 90. Спас Делев

Полуфиналната фаза в турнира за Купата на България се открива от интригуващия сблъсък между Черно море и Лудогорец. Двата тима винаги правят зрелищни срещи, а сега залогът е още по-висок. Любопитният мач на "Тича" е с начален час 18:30.

Домакините се намират в отлична добра форма и са в поредица от пет победи. Интересно е, че последната загуба на тима дойде именно срещу Лудогорец, но в Разград, когато двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 23-ия кръг на първенството.

"Моряците" елиминираха последователно Литекс, Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, за да достигнат до тази фаза на турнира за Купата. Досега обаче резултатите се решаваха в една среща, а полуфиналите ще бъдат в две. Предстои да видим дали това ще бъде в плюс, или в минус на момчетата на Илиан Илиев.

Илиан Илиев избира офанзивен състав за сблъсъка с Лудогорец

Мачът е утре

В първенството Черно море също върви добре и към момента се намира на четвъртото място, на 9 точки зад третия ФК ЦСКА 1948. Като цяло участие в европейските турнири през следващия сезон е доста постижима цел за варненци.

Илиан Илиев няма да може да разчита на контузения Цветомир Панов, както и на наказания Мазир Сула, който ще бъде аут само за първата среща с Лудогорец.

За последно Лудогорец триумфира с Купата през 2014 година и сега определено ще искаа да спечелят турнира, особено когато се намират толкова близо до тази цел. След пристигането на Ивайло Петев, Лудогорец подобри представянето си и наниза шест последователни. По пътя до полуфинала за Купата пък разградчани преодоляха Розова долина, Левски и Спартак (Варна). Интересното е, че и в трите мача "орлите" вкараха по 2 гола - 2:0, 2:1 и 2:1.

Пратиха Волен Чинков на Черно море - Лудогорец

Радослав Гидженов пък ще ръководи столичното дерби между Локо (Сф) и ФК ЦСКА 1948

В първенството Лудогорец изключителна битка с ЦСКА за първото място, като разликата между двата отбора е едва 2 точки. В неделя двата тима се изправят на "Армията" в директен сблъсък за титлата, което може да накара Ивайло Петев да направи и някои рокади за днешния турнирен двубой.

От началото на пролетния дял Лудогорец има доста проблеми с контузени играчи. Рик Джонатан, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Дени Групер, Тодор Неделев са аут, а резервният вратар Симон Слуга също е с контузия. Защитникът Франко Русо пък е наказан и днес няма да може да вземе участие в мача във Варна.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Георги Тодоров и Димитър Русев. С ВАР ще се занимават Владимир Вълков и Георги Стамболджиев. Работата на реферите ще наблюдава Николай Петров.