Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 423

Септември елиминира Локомотив (София) за Купата на България

Макар и трудно, Септември също продължава напред за Купата на България

Тимът от Първа лига спечели гостуването си на Локо (София) с 3:2

84′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 2:3!!! СТИЛИЯН НИКОЛОВ!! Драмата в "Надежда" сякаш е към своя край, след като завърналият се след дълго лечение на травма - Стилиян Николов бележи трети гол в мрежата на "железничарите".

69′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)!! 2:2!! МАРИО ПЕТКОВ!

61′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! ГАЛЧЕВ-ДУЗПА!! 1:2!!  В 61-ата минута съдията Гидженов отново отсъди дузпа за гостите. Този път с отговорността се нагърби Боби Галчев, който сътвори пълния обрат в срещата.

53′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 1:1!! БУДИНОВ!! ДУЗПА! Малко след подновяването на играта, Септември стигна до изравняването. Главният арбитър Радослав Гидженов отсъди наказателен удар, който бе реализиран от Мирослав Будинов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

31′

Капитанът на Септември - Борис Галчев опита да вземе нещата в свои ръце, пробвайки от добра позиция стража на Локо. Ударът обаче не притесни вратаря на домакините.

24′

На трибуните в "Надежда" има доста интересни личности. Сред тях са босът на Локо - Иван Василев, бившият треньор на тима - Стефан Грозданов. Носилият преди няколко години екипа на "червено-черните" - Младен Стоев - Маджо, директорът на Септември - Кичо Добрев и други.

18′

Притеснени от зловещото си начало, гостите от Септември погледнаха към "железничарската" врата едва след петнадесетина минути. Тогава колумбиецът Веласкес отправи диагонален изстрел, който обаче не затрудни по никакъв начин Александър Любенов.

2′

ГОООЛ ЗА ЛОКО (СОФИЯ)!! Двубоят започна по фантастичен начин за домакините, които поведоха в резултат след едва 120 секунди футбол. В прегръдките на своите колеги попадна Даниел Васев, който до някъде отмъсти на Септември за уволнението на неговия баща Димитър в началните етапи от сезон 2017/18 в Първа лига.

1′

88. Богомил Христов 3. Иван Арсов

Отборите на Локомотив (София) и Септември се изправят един срещу друг в пореден четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. Освен столично дерби, двубоят ще противопостави клуб от Втора лига срещу тим от елита.

Иван Василев: Бойко Борисов и министър Кралев направиха много за футбола в България

"Аз мога само да им благодаря"

Националното отличие едва ли е приоритет, за който и да е от двата състава. Победа днес обаче ще донесе сериозна доза самочувствие, нужна и на двата тима, с оглед разочароващото им представяне за първенство.

Септември пред раздяла с Аласана Диаби

Септември показва вратата на френски защитник

Ръководството вече е стартирало преговори за разтрогване на договора на бранителя

Селекцията на Ангел Колев не познава вкуса на поражението вече в пет поредни срещи. Те бяха гарнирани и с две победи над Кариана (Ерден) и Пирин (Благоевград). Голмайстор на тима е опитният Коце Хазуров с три попадения. Много ще се разчита и на опитните Мартин Станкев, Влади Романов и Емил Виячки.

В Септември все още не могат да надигнат глава след уволнението на Ники Митов. Треньорският тандем Христо Арангелов и Мариян Христов все още не може да се поздрави с победа. Днес стана ясно, че ръководството на клуба е стартирало преговори за раздялата с френския защитник Аласана Диаби, който недоволства от статута си на резерва.

ЦСКА подписа предварителен договор със Здравко Димитров

ЦСКА си осигури първи нов футболист за 2019 година

"Червените" подписаха с млад талант

След продължителна контузия, на терена отново ще видим Стилиян Николов. Очаква се дебют днес да направи последното ново попълнение на Септември - Дарко Глишич. Македонецът е ляв бек и ще може да покаже качествата си, които са му осигурили и повиквателни за националния отбор на своята родина. В състава място ще намери и колумбиецът Веласкес, докато другият футболист с паспорт извън ЕС - Яя Меледже, ще получи почивка и въобще няма да е в групата.

Септември има проблем с бройката на чужденци извън ЕС

Петима играчи се борят за три места в селекцията на столичани

Главен съдия на срещата е Радослав Гидженов от Пловдив, с помощници Мартин Маргаритов и Георги Калудов. Делегат на БФС е Николай Младенов, а работата на реферите зорко ще следи Деница Крумова.

От "Железни Бригади" осъдиха нападките срещу феновете на Локо (Сф), скочиха на журналистите