Елитният Септември се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Селекцията на Христо Арангелов стори това с доста трудности, след като спечели визитата си на втородивизионния Локомотив (София) с 3:2.

Локомотив (София) - Септември 2:3 (Развой на срещата по минути)

Здрава битка в "Надежда"

Столичното дерби премина през множество перипетии, които бяха белязани от пълен обрат и две отсъдени дузпи.

Снимка 386813

В "Надежда" стана горещо веднага след първия съдийски сигнал. Двубоят започна по фантастичен начин за домакините, които поведоха в резултат след едва 120 секунди футбол. В прегръдките на своите колеги попадна Даниел Васев, който до някъде отмъсти на Септември за уволнението на неговия баща Димитър в началните етапи от сезон 2017/18 в Първа лига.

Притеснени от зловещото си начало, гостите от Септември погледнаха към "железничарската" врата едва след петнадесетина минути. Тогава колумбиецът Веласкес отправи диагонален изстрел, който обаче не затрудни по никакъв начин Александър Любенов.

Капитанът на Септември - Борис Галчев опита да вземе нещата в свои ръце, пробвайки от добра позиция стража на Локо. Ударът обаче не притесни вратаря на домакините.

Струмска слава е първият 1/4-финалист за Купата на България

Победи Черноморец (Балчик)

Втората част започна по-добре за футболистите на Христо Арангелов и заслужено гостите изравниха. Ишмаел Байду нахлу в наказателното поле между трима и бе съборен, а главният съдия отсъди дузпа, която бе реализирана от Мирослав Будинов.

Снимка 386814

Реферът Радослав Гидженов не бе приключил с дузпите, като даде втора такава за Септември в 61-ата минута. Този път с отговорното изпълнение се нагърби Боби Галчев, който също преодоля Александър Любенов.

Макар и допуснали пълен обрат, играчите на Локо не се предадоха и в 68-ата минута се добраха до 2:2. Тогава най-съобразителен се оказа бившият бранител на Дунав и Царско село - Марио Петков.

Край на драмата в "Надежда" сложи Стилиян Николов в 84-ата. Лекуващият доскоро травма защитник попадна в прегръдките на своите септемврийски колеги, след като засече с глава едно отлично центриране на Галчев.

Снимка 386815

До края Локо се опита да докара нещата до продължения, но по-скоро можеше да инкасира четвърто попадение, отколкото да зарадва своите фенове. Доказателство за това бе ударът в гредата на Мирослав Будинов.

ЦСКА е на 1/4-финал за Купата на България след успех с 3:1 над Витоша (Бистрица)

ЦСКА е сред най-добрите осем за Купата, след като се поразходи за лежерен успех над Витоша (Бистрица)