Турнир: Купа на България Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Локомотив (София) - ФК ЦСКА 1948 2:3 в първи полуфинал за Купата на България

ФК ЦСКА 1948 взе минимален аванс в сблъсъка с Локо (Сф) за Купата, всичко ще се реши в Бистрица

Вижте подробности

87′

Жълт картон за Фуртадо.

78′

Секунди след червения картон Красимир Милошев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Елитон и Наумов не успяха да изчистят топката. Тя попадна във Франса отляво до аутлинията, който центрира към границата на малкия пеналт, където резервата Станислав Костов стреля с глава, но Сидклей изби от голлинията.

77′

Симеон Петров влезе опасно в краката на Франса и реферът му показа втори жълт картон.

73′
Снимка 615825

Източник: startphoto.bg

72′

Жълт картон за Сидклей.

68′

Вутов имаше отлична възможност да обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но стреля на около метър над вратата.

58′
Снимка 615824

50′

ГООЛ! 2:3!!! МАЛЕМБАНА! Антонио Вутов центрира от корнер, а защитникът на гостите с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на Наумов!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

1:3!! Педриньо!! Гостите изпълниха корнер, след който топката беше избита, но попадна в краката на Педриньо, който с мощен шут с десния крак прониза вратата на Локомотив за трети път.

32′

1:2!! РАДОСЛАВ КИРИЛОВ! Две минути по-късно обратът стана факт. Стив Фуртадо напредна на скорост отдясно и центрира в наказателното поле. След няколко карамбола топката достигна до Кирилов, който моментално стреля с десния крак от точката за дузпа и изведе своя отбор напред.

30′

1:1!! СИДКЛЕЙ! Футболистът на гостите получи топката малко пред наказателното поле, финтира защитник на домакините и с удар със силен шут с десния крак изравни резултата.

25′
Снимка 615830

17′

ГОООЛ! 1:0!! ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ! Домакините успяха да открият резултата в 17-тата минута на двубоя, когато Ненов центрира отдясно, Наумов не се намеси добре и изби топката в караката на Найденов, който с удар с десния крак успя да открие резултата.

13′

Георги Русев стреля опасно към вратата на "железничарите", но стражът на домакините се справи, макар и след не много убедителна намеса.

9′

Спокойни първи минути на двубоя. Няма положения за гол и пред двете врати.

Снимка 615822

1′

18 Кристиан Чипев 7 Марио Топузов

Локомотив (София) и ФК ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг в първи полуфинален двубой за Купата на България. Срещата на стадион "Локомотив" започва в 18:30 часа.

В предната фаза на турнира двата отбора постигнаха победи след изключителна драма. Локо елиминира Славия при резултат 2:1 на собствен терен, като Мартин Райнов отбеляза победното попадение в 94 минута.

ФК ЦСКА 1948 пък бе по-добрият тим в Кърджали срещу Арда, но продължи напред след нулево равенство в редовното време и гол от дузпа в 117 минута.

Тодор Янчев: Дано играем и финал за Купата

"Изминалият мач за първенството е история"

Несъмнено "железничарите" излизат за реванш, тъй като в началото на март загубиха от днешния си съперник с 0:6. Изразителният успех при последното гостуване на стадион "Локомотив" пък дава допълнителна увереност на футболистите на Тодор Янчев.

Домакините ще бъдат без Селсо Рапосо, който получи червен картон срещу Лудогорец в последния кръг от efbet Лига. Добрата новина за треньорския щаб е завръщането след наказание на Матеус Дуарте.

Тодор Янчев пък няма да може да разчита на звездата в тима Ивайло Чочев, както и на контузените Райън Бидунга, Евгений Сердюк и Джонатан Перейра. Наказани за днешната среща са халфовете Парвиз Умарбаев и Реян Даскалов. Под въпрос до последно ще бъде Бирсент Карагарен.

Величков: Финал за Купата ще бъде апотеоз на всичко, което направихме за Локомотив през годините