ФК ЦСКА 1948 победи с 3:2 като гост Локомотив (София) в първи полуфинален мач в турнира за купата на България.

Домакините поведоха в 18-ата минута. Мартин Райнов подаде за Юлиан Ненов, който центрира, а Даниел Наумов не се намеси убедително, кълбото достигна до Ивайло Найденов и той на празна врата даде аванс за Локомотив.

Локомотив (София) - ФК ЦСКА 1948 2:3 (Развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Локомотив" започва в 18:30 часа

Само пет минути след това гостите направиха пропуск чрез Русев, който не успя да намери целта.

След точно половин час игра Диков подаде за Сидклей, а бразилският ляв бек с удар от дистанция изравни резултата.

Снимка 615830

Източник: startphoto.bg

В 32-ата минута Стив Фуртадо центрира за Октавио, той опита да свали за Георги Русев, но защитата на домакините не успя да избие. Топката достигна до Радослав Кирилов, който с шут от въздуха реализира втория гол за "червените".

ФК ЦСКА 1948 достигна до третото си попадение четири минути преди почивката. Педриньо се разписа от дистанция, след като отбраната на "червено-черните" отново не се справи добре при центриране от ъглов удар.

Снимка 615827

Пет минути след почивката Антонио Вутов центрира от корнер, а Давид Малембана с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на Наумов.

Четвърт час преди края Симеон Петров от гостите беше отстранен след два жълти картона в рамките на само шест минути и напусна терена.

При центрирането от фаул Станислав Костов стреля с глава, но защитата на гостите се справи с опасността.

Реваншът между двата отбора е на 10 май.