Експерименталният отбор на Лудогорец нямаше никакви проблеми срещу втородивизионния Ботев (Враца), а разградчани биха с 4:0 своя съперник на стадиона във Враца.

Старши треньорът на гостите - Георги Дерменджиев не включи в групата звездите Марселиньо, Кешеру, Кафу, Светльо Дяков и т.н., на които другата седмица им предстои голям мач в Шампионска лига срещу колоса ПСЖ.

Срещата започна логично с натиск на петкратните шампиони на България, които обаче не успяваха в първите 20 минути да създадат чисто голово положение. Ботев пък се отбраняваше добре, беше затворил фланговете, което в началните минути затрудняваше крилата Лукоки и Мисиджан. Последният можеше да открие резултата, след като бе изведен леко встрани от вратата, но ударът му попадна в страничния стълб.

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец

Шампионите започват участието си в Купата на България от 16,00 часа

Лукас Саша обаче не сгреши в 33-та минута. Тогава Лудогорец организира поредна атака, топката попадна в Кампаняро, футболистът стреля по диагонал, вратарят изби, но кълбото попадна в краката на Саша, който със силен удар откри - 1:0 за Лудогорец!

Домакините се опитаха да отговорят, но си личеше, че нямат достатъчно класа, за да отговорят на предизвикателството. Все пак Ботев стигна до две мелета пред вратата на съперника, които затрудниха защитата на домакините, но нищо повече.

Интригата в мача окончателно приключи в последната минута на първото полувреме, когато Лудогорец организира многоходова атака с по едно докосване, извела Кампаняро на стрелкова позиция, който не сгреши с плътен удар по земя, рикоширал в гредата - 2:0!

През втората част Лудогорец продължи да контролира събитията на терена, а въпреки аванса от два гола, футболистите на Георги Дерменджиев продължаваха да търсят още попадения. Той дойде малко след началото на второто полувреме, когато Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер за 3:0.

След това попадение темпото на игра видимо спадна, а домакините организираха някои добри атаки, които можеха да доведат до гол, но удар на Чаворски бе отразен от Борян, а Ивайло Цветанов се размина с топката при едно центриране от фаул.

В добавеното време на срещата Анисе пък фиксира крайното 4:0 след гол от дузпа.